Aktualności

12zawodnik i Interia

 wtorek, 05 stycznia 2016 r., autor: Michał Sowa

Podobno żyjemy w kraju, gdzie miarą sukcesu jest ilość posiadanych wrogów. Jeśli przyjąć tę tezę za prawdę, to utwierdzamy się w przekonaniu, że nasza praca idzie w dobrym kierunku, bo właśnie dorobiliśmy się hejterskiej strony na facebooku zarzucającej związki serwisu z grupą Interia S.A.

To jak z tą Interią? Ano tak...

Nie jest to temat nowy, bowiem w 2014 roku znajomy pytał mnie o tą "ciekawostkę"... Istnieją przecież portale - jak na przykład wyżej wymienione whois.net gdzie można sprawdzić informację dotyczące konkretnych domen internetowych - w tym domeny 12zawodnik.pl. Jednak ze względu m.in. na Ustawę o Ochronie Danych Osobowych takim portalom nie wolno ujawniać danych właściciela.

Wystarczy znać język angielski aby wiedzieć że TECHNICAL CONTACT to "kontakt techniczny" a REGISTRAR to po prostu "rejestrator" - czyli firma rejestrująca domenę internetową w imieniu osoby lub firmy która taką domenę kupiła. Tą firmą rejestrującą naszą domenę 12zawodnik.pl jest właśnie Interia. Domeny można rejestrować za pośrednictwem strony domeny.interia.pl - i tam zarejestrowaliśmy naszą domenę 12zawodnik.pl. Domena ta zarejestrowana została  na moje imię i nazwisko w 2007 roku. Żadna tajemnica, napisane jest bowiem w regulaminie serwisu kto jest właścicielem. Tak sobie myślę że na innych serwisach tej informacji jakoś nie można znaleźć... Ale wróćmy do tematu.

Innymi "rejestratorami" domen w Polsce są np home.pl S.A. działająca pod adresem strony www.home.pl czy  nazwa.pl Sp. z o.o. mająca swój serwis rejestracyjny domen pod adresem www.nazwa.pl

Żeby serwis działał musi mieć opiekę techniczną: rejestratora domeny i kogoś kto zadba o hosting czyli udostępni serwer na którym będzie działał serwis.

Tak. Interia zarejestrowała nam domenę 12zawodnik.pl - jesteśmy ich klientem, działają normalnie ale to moloch i źle się z nimi współpracuje.

Hosting zapewnia nam rzeszowska firma 4S Nowe Media - założona przez polskich studentów i wszystkim bardzo polecamy tą firmę. Pracowici, inteligentni i kreatywni ludzie.

 

To o co chodzi? Nie wiemy, ale...

Od zawsze mamy problemy z mundurowymi i choć domyślam się jak wielka jest ich frustracja że pomimo tych szykan, nękania nas i  wysyłania funkcionariuszy do mnie do domu serwis nadal działa, są pełni złosci że nie znaleźli dotychczas sposobu aby nas zniechęcić.  Jednak raczej to nie oni są inspiratorami tego czarnego PRu...

 

 

Obranej drogi nie zmienimy. Z pozdrowieniami

Michał Sowa - wydawca serwisu

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA