Aktualności

1. Jaka jest punktacja za wyjazd?

Punktacja jest tradycyjna. Liczba kibiców na wyjeździe mnożona x km i aby nie wychodziły "kosmiczne" cyfry wynik mnożenia dzielimy przez 1000.

2. Jak mierzymy odległość?

Odległość mierzymy przy pomocy lokalizatora internetowego Google Maps - odległość od stadionu (czasami bliskich okolic - bo nie zawsze precyzyjnie da się wskazać bramę stadionu) "naszej" drużyny do stadionu, na którym będzie rozgrywany mecz wyjazdowy  - w lini prostej. 

W ten sposób unikniemy również kłótni, co do najkrótszej trasy przejazdu a także dyskusji którą trasę liczyć jeśli ekipa jechała np. pociągiem i autami  ;-)

3. Co z zerami wyjazdowymi?

Nie są liczone w żaden sposób. Punktują mecze, na które ekipa się wybrała. W ten sposób, mając słabą np. jesienną rundę, mobilizacja przez zimę do pokazania się na wiosnę. Jakiekolwiek "karanie" ekipy za zero wyjazdowe np. spadkiem średniej oceny lub punktami ujemnymi byłoby nieuzasadnione, gdyż często z przyczyn obiektywnych (zakazy, remonty sektora itd.) wyjazd nie może dojść do skutku.

4. Co odzwierciedla ranking?

W rankingu próbujemy zmierzyć, jakiego wsparcia udzielili przyjezdni kibice swojej drużynie w danym sezonie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kibic kibicowi nierówny w dopingu, zaangażowaniu i działaniu na rzecz swojej ekipy, ale też nie dajmy się zwariować! Przyjmujemy, że wszyscy polscy kibice i ekipy wyjazdowe "trzymają" równy wysoki, POLSKI poziom!

Poza tym dalecy jesteśmy od tego, aby twierdzić, że nasz ranking odzwierciedla w 100% zaangaażowanie ekip w wsparcie wyjazdowe swoich drużyn. Ranking tworzymy, aby mobilizować nas wszystkich do aktywnego uczestnictwa w wyjazdach.

5. Kiedy wyjazd jest zaliczony?

Kibice muszą się pojawić na stadionie w zorganizowanej grupie, być widoczni - najlepiej głośno dopingujący swoją drużynę. Nietypowe przypadki typu spóźnienie lub konieczność opuszczenia sektora wcześniej, niż po ostatnim gwizdku sędziego, będziemy rozpatrywali indywidualnie, ale zostaną raczej zaliczone.

Wyjazdów incognito nie liczymy z zasady ;-)

6. Co ze zgodami?

Są liczone jako swoi. Punktują dla ekipy, która ma właśnie wyjazdowy mecz.

7. Czy wszystkie mecze będą liczone do rankingu?

Nie. Na początku był pomysł, aby były liczone wszystkie oficjalne mecze klubu (pierwszej drużyny), ale zdecydowaliśmy się, że póki co liczymy tylko ligowe mecze. Zastanawiamy się nad Pucharem Polski.

8. Dlaczego nie liczycie wyjazdów na które kibice nie dotarli, ale nie z własnej winy?

Nie mamy ochoty wykłócać się z kolejnymi ekipami czy ich wina czy nie. Zawsze będzie że nie ich wina. Ponadto musi być jakieś kryterium liczenia wyjazdów bo w innym przypadku musieli byśmy liczyć każdy wyjazd danej ekipy jeśli tylko wystawią czubek nosa poza własne miasto.
Jedni ujadą w pół drogi i będą podnosić argument że innych wyjazd został zaliczony bo dojechali do miasta ale nie byli na stadionie. Następni ujadą 2 km i powiedzą że też nie ich wina....

Musi być jakieś kryterium i to właśnie jest obecność NA STADIONIE. Nie w mieście, nie na stacji PKP, McDonaldsie, parku czy pod bramą.
Jeśli ekipa pojedzie na zakazie i wejdzie na stadion... brawo, oczywiście zaliczmy.

Jeżeli nie będzie żadnego kryterium, prowadzenie jakiegokolwiek rankingu jest bazsensowne.
Poza tym ranking prowadzony jest informacyjnie i wygrywają ci co pojechali na wyjazd.
 

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA