Aktualności

Zbiórka na ambulans.

 niedziela, 06 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Kibice Legii zbierają pieniądze na ambulans dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.

W ubiegłym roku fanom warszawskiej Legii udało się zebrać środki finansowe, które pozwoliły pokryć koszty zakupu karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. W tym roku, wśród kibiców stołecznego klubu rusza podobna inicjatywa.

„Dobrzy ludzie” zainicjowali zbiórkę pieniędzy na zakup karetki dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Przekazana karetka, ma być prezentem na 150-rocznicę powstania placówki.

(...)Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ jest pierwszym szpitalem dziecięcym, jaki powstał na ziemiach polskich, działającym nieprzerwanie od roku 1869! W okresie Powstania Warszawskiego szpital pełnił obowiązki szpitala powstańczego, którego komendantem był dr Zbigniew Tabeński. Obecnie Szpital jest rozbudowywany i modernizowany, ale nowoczesne, odrestaurowane wnętrza to nie wszystko. Mali pacjenci szpitala nie mogą liczyć na transport na niezbędne badania i konsultacje w komfortowych, bezpiecznych warunkach. Nowoczesny pojazd do przewozu najmłodszych na miarę XXI jest pilnie potrzebny szpitalowi. W tym roku Warszawski Szpital dla Dzieci obchodzi 150-lecie swojego istnienia - nie ma lepszego momentu, aby kibice Legii Warszawa zrobili prezent małym pacjentom najstarszego szpitala pediatrycznego w Polsce i podarowali legijny ambulans do przewozu dzieci. Od dziś jako grupa Dobrzy Ludzie-kibice Legii dzieciom zbieramy środki na zakup legijnego ambulansu dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci

Jeśli chcesz wspomóc akcję wpłać pieniądze na konto: 15 1090 2590 0000 0001 3452 8445 z dopiskiem "Ambulans dla WSDD" - informują inicjatorzy tej szlachetnej inicjatywy.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA