Aktualności

XV odsłona inicjatywy Gwiazdy na Gwiazdkę.

 czwartek, 27 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

Jubileuszowa odsłona inicjatywy Gwiazdy na Gwiazdkę.

4 stycznia  2019 r. w hali nr 1 Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu odbędzie się jubileuszowa XV edycja piłkarskiego turnieju charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Wydarzenie co roku przyciąga rzeszę widzów, którzy chętnie włączają się w inicjatywę m.in. poprzez udział w aukcji wyjątkowych gadżetów.

XV odsłona turnieju organizowanego przez m.in. podchodzącego z Łowicza Maćka Rybusa, poświęcony będzie dwóm chłopcom - Kubie i Frankowi.
 

Bliźniacy przyszli na świat w 25 tygodniu ciąży czworaczej. Już w pierwszych chwilach po narodzeniu stoczyli walkę o życie. Niestety tę walkę przegrała ich siostrzyczka i brat.

Franek cierpi na zespół Aspengera oraz zaburzenia sensoryczne. Kuba zmaga się natomiast z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką oraz korowym uszkodzeniem wzroku.

Obaj potrzebują ciągłej rehabilitacji, terapii wzroku. Są pod stałą opieką lekarzy specjalistów: neurologa, psychiatry, okulisty, kardiologa, ortopedy i gastrologa.

To właśnie na rzecz pochodzących z Łowicza bliźniaków odbędzie się XV odsłona imprezy Gwiazdy na Gwiazdkę.

W charytatywnym turnieju zagrają cztery drużyny: Ryba Team, Raperzy i Przyjaciele, Reprezentacja Dziennikarzy oraz Reprezentacja PKO Banku Polskiego. Na parkiecie zobaczyć będzie można m.in. Macieja Rybusa, Macieja Szczęsnego, Sebastiana Milę, Tomasza Kiełbowicza, Jacka Magierę, Piotra Grzelczaka, Mariusza Stępińskiego, Wojciecha Trochima czy Mateusza Wdowiaka. Swój udział w imprezie potwierdził także Wujek Samo Zło, Eldo czy Green.

Tradycyjnie oprócz futsalowych zmagań publiczność będzie mogła wziąć udział w licytacji cennych gadżetów, z których całkowity zysk trafi na główny cel tej charytatywnej imprezy. Do wylicytowania będzie m.in. piłka Bayernu Monachium z podpisem Roberta Lewandowskiego, koszulka napastnika Interu Mediolan Mauro Icardiego czy rękawice Wojtka Szczęsnego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż redakcja serwisu 12zawodnik.pl po raz kolejny została poproszona o patronat medialny tej szlachetnej inicjatywy. Stąd też gorąco Was zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju czy licytacji unikatowych gadżetów, z których całkowity zysk zostanie przeznaczony na rzecz Franka i Kuby.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA