Aktualności

Wywiad z chuliganem - Agnieszka Matusik.

 poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., dodano przez matredakcja

"Są twarde dowody, że stadiony są bezpieczne".

Gościem najnowszego programu Piotra Lisiewicza "Wywiad z chuliganem" jest mec. Agnieszka Matusik, która opowiada m.in o bezpieczeństwie podczas imprez sportowych.

(...) W mediach pokazywane jest tylko obrzeże zjawiska. Z raportu PZPN wynika, że na 296 meczy, które odbyły się w Ekstraklasie, tylko w 2,6 proc. miały miejsce zakłócenia spokoju na stadionie. I to większości polegać one miały tylko na używaniu słów wulgarnych. Z tego raportu wynika więc, że na stadionach jest bezpiecznie. Na obrzeżu każdego zjawiska zdarza się jakieś ekstremum, z socjologii i psychologii wiemy, że tego nie da się całkowicie wykluczyć - mówi mec. Matusik.

- Sprawy kibiców są często błahe, o znikomej szkodliwości społecznej, a takie postępowanie można umorzyć. Często interweniuję w takich sprawach i odbijam się od ściany – opowiada.

- Zakaz sektorówek pozbawiłby ruch ultras i najbardziej zagorzałych kibiców, którzy przygotowują takie oprawy, możliwości ich tworzenia. Zniszczyłby cały urok meczu. To ta trybuna ultras, w naszym przypadku „Żyleta”, w tym także te sektorówki, tworzą atmosferę meczu. A nie ma piłki nożnej bez fanatycznego kibica – stwierdza mecenas Matusik.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA