Aktualności

Wyroki dla fanów Chrobrego.

 wtorek, 06 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Pacos / 12zawodnik.pl / Chrobry Głogów - Miedz Legnica
fot. Pacos / 12zawodnik.pl / Chrobry Głogów - Miedz Legnica

Trzymanie sektorówki poplecznictwem? Taki wyrok zapadł właśnie przed Sąd Rejonowy w Głogowie.

Na gruncie ustawy karnej, kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Właśnie z art. 239 kodeksu karnego odpowiadało dziewięciu fanów Chrobrego Głogów, którzy podczas zeszłorocznego meczu z Ruchem Chorzów trzymali na trybunach sektorówkę.

(...) Oskarżeni udzielili pomocy osobom łamiącym prawo, poprzez rozwinięcie tzw. sektorówki i zasłonięcie osób odpalających race. W ten sposób umożliwili im przebranie się w kombinezony foliowe, uniemożliwiające ich identyfikację, a po wypaleniu rac, ponownie zakryli sektorówką, co dało im możliwość kolejnego przebrania się - informuje Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej Policji

Sąd Rejonowy w Głogowie uznał, że takie zachowanie to świadome udzielanie pomocy sprawcom przestępstwa i ukrywanie ich w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli wyrok trzech miesięcy ograniczenia wolności oraz grzywny w wysokości 1500 złotych. Jednemu z nich grzywna została zamieniona na obowiązek wykonania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin.

źródło: Gazeta Wrocławska / policja.pl

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA