Aktualności

Wojewoda umorzył postępowanie.

 sobota, 14 kwietnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Wojewoda nie zamknie stadionu Widzewa.

Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau umorzył w całości postępowanie administracyjne w sprawie zakazu przeprowadzenia przez Widzew Łódź imprezy masowej z udziałem publiczności na całym obiekcie lub w jego wydzielonych sektorach w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. 

Postępowanie zostało wszczęte po meczu z Victorią Sulejówek, podczas którego kibice drużyny przyjezdnej nie ukrywali swojej sympatii do klubu z Łazienkowskiej.

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau umorzył w całości postepowanie administracyjne w sprawie zakazu przeprowadzenia przez Widzew Łódź Spółka Akcyjna imprezy masowej z udziałem publiczności na całym obiekcie lub w jego wydzielonych sektorach w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018.

Wojewoda Łódzki pozostaje w przekonaniu, że organizator zidentyfikował problem oraz podjął istotne działania, mające na celu wyeliminowanie w przyszłości negatywnych zdarzeń w obrębie sektora gości na Stadionie Miejskim w Łodzi przy al. Piłsudskiego 138.

Na uwagę zasługują działania podejmowane przez Widzew Łódź Spółka Akcyjna. Z inicjatywy Spółki w dniu 22 marca 2018 r. na Stadionie Miejskim w Łodzi przy al. Piłsudskiego 138 odbyło się spotkanie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych poświęcone w całości przedmiotowym zdarzeniom oraz poprawie bezpieczeństwa na obiekcie.

Wojewoda łódzki wyraża nadzieję, że podjęte przez władze klubu decyzje i działania zaowocują poprawą bezpieczeństwa podczas kolejnych imprez masowych.

Postępowanie dotyczyło negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z przeprowadzoną imprezą masową przez Widzew Łódź Spółka Akcyjna w dniu 10 marca 2018 r. – był to mecz piłki nożnej o mistrzostwo III ligi grupy I pomiędzy drużynami Widzew Łódź i Victoria Sulejówek na Stadionie Miejskim w Łodzi przy al. Piłsudskiego 138. Na negatywną ocenę składała się przede wszystkim dokonana analiza zachowania kibiców Widzewa Łódź oraz kibiców drużyny przyjezdnej Victorii Sulejówek.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA