Aktualności

Widzew śrubuje karnetowy rekord.

 niedziela, 04 marca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Karnetowe szaleństwo trwa nadal.

Końcem tygodnia, kibice łódzkiego Widzewa kupili już 15 904 karnetów, bijąc tym samym swój własny rekord z rundy jesiennej.

- Kolejny raz kibice potwierdzili ze Widzew to dużo więcej niż tylko sport. Fani współtworzą nie tylko klub, ale też wyjątkową społeczność. To niewątpliwie fenomen na skalę polską czy europejską, ale dla Widzewa to już też reguła i codzienność - skomentował sprzedaż abonamentów Marcin Olczyk, rzecznik prasowy Widzewa.

Wynik z piątku jest już jednak historią. Jak poinformował klub za pośrednictwem mediów społecznościowych, na nadchodzącą rundę fani łódzkiego klubu kupili 16 tysięcy karnetów.  Sprzedaż abonamentów na rundę wiosenną potrwa do wtorku 6 marca co oznacza, że wynik zostanie jeszcze poprawiony.

Mobilizacja kibiców Widzewa musi budzić podziw. Z takim zaangażowaniem problem mają nawet największe zespoły Ekstraklasy.

-Wielu z tych kibiców jest przyzwyczajonych do gry w Ekstraklasie i sukcesów. Mają w pamięci nawet występy w Lidze Mistrzów i europejskich pucharach. Natomiast na czwartym poziomie rozgrywkowym ściągnąć na stadion taką olbrzymią liczbę kibiców to jest nie tylko rekord Polski. To jest rekord świata - uważa Tomasz Łapiński, legenda klubu z al. Piłsudskiego.

Ikona łódzkiego klubu podkreśla, że nie jest to jednak moda. - Bo trwałaby kilka kolejek, dopóki wszyscy zainteresowani nie zobaczyliby nowego stadionu. A tu trzecia runda sprzedaży karnetów i za każdym razem jest ich kupionych jeszcze więcej. Wśród kibiców Widzewa wytworzyła się specyficzna więź, że na przekór wszystkiemu i wszystkim oni zawsze z tym klubem będą.

źródło: widzew.com

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA