Aktualności

Warszawska Legia na temat wydarzeń w Sochocinie.

 czwartek, 03 sierpnia 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Zawisza Bydgoszcz
fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Zawisza Bydgoszcz

Atak na piłkarzy z Izraela.

W środę wieczorem w oddalonej o 70 km od Warszawy miejscowości Sochocin, odbyło się towarzyskie spotkanie między Hapoelem Petah Tikva i MKSem Ciechanów. Zaraz po ostatnim gwizdku sedziego, grupa nieznanych sprawców zaatakowała przedstawicieli izraelskiego klubu.

Według Hapoelu i informacji umieszczonej na oficjalnym koncie w jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, za wydarzeniami mają stać osoby związane ze środowiskiem kibiców warszawskiej Legii.

Izraelskie media nazywają sprawców faszystami oraz twierdzą, że awantura miała podłoże o charakterze rasistowskim i antysemickim.

Wszystkie medialne doniesienia w których twierdzi się, że za wydarzeniami stoją legioniści, dementuje stołeczny klub w opublikowanym dzisiaj oświadczeniu.

W związku z medialnymi informacjami o zajściach na terenie hotelu w gminie Sochocin, w którym przebywała drużyna Hapoelu Petah Tikwa, Legia Warszawa informuje, że po zapoznaniu się z faktami i po rozmowie z przedstawicielami MKS Ciechanów, nie widzi żadnych podstaw ani dowodów pozwalających twierdzić, że osoby biorące udział w zajściu były kibicami Legii Warszawa.

Kibice Legii Warszawa byli w tym czasie zaangażowani we wspieranie Klubu z okazji meczu rewanżowego z FK Astana.

Podkreślamy, że media, które bezpodstawnie publikują informację o rzekomym zaangażowaniu w incydent kibiców Legii Warszawa, co nie ma żadnego potwierdzenia w dostępnych faktach, narażają Klub na poważne straty wizerunkowe.

Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa występuje o stosowne wyjaśnienia i sprostowania do klubu Hapoel Petah Tikwa.

źródło: legia.com

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA