Aktualności

Umorzone śledztwo w sprawie Maćka.

 wtorek, 13 czerwca 2017 r., dodano przez matredakcja

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie Maćka Dobrowolskiego.

Historia Maćka Dobrowolskiego znana jest chyba każdemu kibicowi w naszym kraju. We wrześniu 2015 r. Maciek wyszedł na wolność po blisko 4-letnim pobycie w areszcie śledczym.

Tuż przed rozpoczęciem Euro2012 został zatrzymany za udział w transporcie z Holandii do Polski kilkuset kilogramów marihuany. Obciążył go świadek koronny Marek H., ps. "Hanior" a jego zeznania złożone organom ścigania, pozwoliły  postawić Maćkowi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Sprawą Maćka przez wiele miesięcy żyło nie tylko środowisko kibiców stołecznego klubu. Na wielu meczach i imprezach pojawiały się transparenty z napisem "Maciek 3m się" i "#UwolnićMaćka". Wstawiło się za nim wiele znanych osób, jak m.in. Zbigniew Boniek, Artur Boruc czy muzyk Kazik Staszewski.

Maciek wyszedł na wolność we wrześniu 2015 r. po wpłaceniu kaucji 50 tys. złotych. Od tego momentu mógł w swojej sprawie występować z wolnej stopy.

Po sześciu latach prokuratura postanowiła umorzyć śledztwo w sprawie rzekomego udziału Maćka w zorganizowanej grupie przestępczej.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA