Aktualności

Święty Mikołaj znalazł pomocników w Częstochowie.

 sobota, 02 grudnia 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Marta Siewior / 12zawodnik.pl
fot. Marta Siewior / 12zawodnik.pl

Fanatycy częstochowskiego Rakowa odwiedzili najmłodszych pacjentów lokalnych szpitali.

Najmłodsi niewątpliwie z niecierpliwością spoglądają już na kalendarz w oczekiwaniu szóstego grudnia. Dla wielu dzieciaków tegoroczne Mikołajki mogą nie być zbyt radosnym świętem m.in. z powodu choroby i pobytu w szpitalu. O tym by umilić hospitalizację i chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych problemach w tych wyjątkowych dniach, pamiętali fanatycy Rakowa, którzy odwiedzili dzisiaj lokalne placówki medyczne, rozdając najmłodszym pacjentom drobne prezenty, wśród których nie zabrakło gadżetów związanych z klubem spod Jasnej Góry.

fot. Wieczny Raków
fot. Wieczny Raków

(...) Dzisiaj odwiedziliśmy aż 3 szpitale (Parkitka, PCK, Szpital przy ul. św. Barbary). Zebrane ponad 100 kg słodyczy i niemal tyle samo owoców oraz setki innych drobiazgów od rana segregowane były przez kibiców Rakowa. Po kilku godzinach utworzyliśmy kilkaset paczek dla dzieciaków. Pierwszym naszym celem był szpital, w którym znajduje się największa liczba najmłodszych - Parkitka, kolejno PCK oraz oddziały w szpitalu przy ul. św. Barbary. Każde dziecko otrzymało nie małą paczkę, która zawierała soczki, słodycze, owoce, gadżety Rakowa, zeszyty, kolorowanki patriotyczne, zabawki, zaproszenie na Piłkarską Gwiazdkę oraz specjalnie przygotowane kartki z życzeniami od kibiców Rakowa.
Akcja wywołała bardzo pozytywne emocje wśród dzieciaków, rodziców jak i pracowników szpitali. Często czerwono-niebieski Mikołaj miał spory problem z opuszczeniem sali, dzieci przytulały się, robiły zdjęcia i opowiadały fantastyczne, dziecięce opowieści!
Tego dnia postaraliśmy się aby każde dziecko przebywające w odwiedzanych przez nas placówkach wróciło do domu z prezentem.
Podjęliśmy się bardzo dużego wyzwania, jednak dzięki waszym darom i dobrze przeprowadzonej zbiórce mogliśmy związać koniec z końcem.
Jest to dopiero pierwszy etap naszej grudniowej akcji, przed nami kolejne miejsca, które na pewno odwiedzimy a lista ciągle rośnie
- informuje stowarzyszenie Wieczny Raków.

fot. Wieczny Raków
fot. Wieczny Raków
fot. Wieczny Raków
fot. Wieczny Raków
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA