Aktualności

Stadionowy problem Ruchu.

 środa, 15 marca 2017 r., dodano przez matredakcja

fot.Nawigator / 12zawodnik.pl / Ruch Chorzów - Cracovia Kraków
fot.Nawigator / 12zawodnik.pl / Ruch Chorzów - Cracovia Kraków

Gdzie zagra Ruch w następnym sezonie?

Wyniki osiągane wiosną przez Niebieskich pozwalają w Chorzowie po cichu spoglądać w następny sezon w dalszym ciągu zachowując status drużyny występującej na najwyższym szczeblu rozgrywek. Przy Cichej mogą mieć jednak problem z wnioskiem licencyjnym i obiektem, na którym rozegrane zostaną spotkania rundy jesiennej.

Stadionowemu problemowi chorzowskiego Ruchu przyjrzała się redakcja lokalnego wydania ulubionej gazety kibiców w naszym kraju.

Według wcześniejszych zapowiedzi sternika klubu, Ruch we wniosku licencyjnym zgłosi Stadion Śląski a obiekt przy Cichej będzie stanowił jedynie rezerwę. Problem tkwi w tym, że oddanie Śląskiego planowane jest dopiero we wrześniu, gdy ligowe rywalizacje trwać będą już dwa miesiące.

Dodatkowo klub w dokumentacji licencyjnej przedłożyć musi podpisaną umowę na użytkowanie obiektu a Ruch takiej niestety nie ma. Projekt "Śląski Ruch", który zakładał promocję spotkań Niebieskich na Stadionie Śląskim w tym warunki współpracy z operatorem obiektu nie funkcjonuje.

Po decyzji o przeprowadzce się na Śląski, ciężko spodziewać się w najbliższym czasie środków na modernizację obiektu przy Cichej a to stanowi problem z uzyskaniem licencji na występy w Ekstraklasie. Stąd też niewykluczony jest scenariusz, który zakłada tymczasowe rozgrywanie spotkań w Gliwicach na obiekcie Piasta.

Więcej na łamach katowickiego wydania GW.

 źródło: niebiescy.pl / Gazeta Wyborcza Katowice

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA