Aktualności

Stadion Widzewa czeka rozbudowa?

 niedziela, 27 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Widzew nie porzucił projektu rozbudowy stadionu.

Szybki rozwój infrastruktury stadionowej w naszym kraju sprawił, że jeszcze kilka lat temu, ostatnie spotkania Widzewa w Ekstraklasie łódzki klub rozgrywał jako "stadionowy outsider". W Łodzi chyba nikt nie przypuszczał, że nowy obiekt jeśli powstanie przy Al. Piłsudzkiego szybko może okazać się za mały. A jednak. Fantastyczne wsparcie kibiców, rekordowa sprzedaż karnetów i zapełnienie obiektu, jakiego pozazdrościć może większość klubów z najwyższych lig sprawia, że w Łodzi myślą nad rozbudową obiektu.

Temat rozbudowy wrócił w minionym tygodniu. Podczas konferencji prasowej omawianych było kilka tematów natury organizacyjnej, w tym możliwości zwiększenia pojemności obiektu przy Al. Piłsudskiego.

Oczywiście nie porzuciliśmy projektu rozbudowy stadionu. Rozmowy trwają i trwać będą. Liczmy na rozbudowę o kilka tysięcy miejsc. Potencjał kibicowski jest wysoki, oczekiwania fanów również. Chcielibyśmy, aby efekty były widoczne na 110-lecie klubu – zapowiadał Remigiusz Brzeziński, przewodniczący rady nadzorczej Widzewa.

Widzew chce sprawdzić, ilu kibiców przychodziłoby na stadion, gdyby był większy. Na pierwszy mecz w pierwszej lidze chce uruchomić aplikację, która pozwoli zliczyć osoby, które chciałyby przyjść na mecz, ale brakuje dla nich miejsc. Do tego doliczeni będą widzowie z biletami. - W ten sposób dowiemy się, czy zbierzemy 30-40 tys. widzów na meczach w I lidze. Widzew powinien mieć większy stadion, nie wiadomo, jak duży - dodał Tomasz Stamirowski.

źródło: Dziennik Łódzki

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA