Aktualności

St. Etienne - Lyon: Kibice na murawie

środa, 08 listopada 2017 r., dodano przez redakcja

W 85 minucie niedzielnego, derbowego spotkania rozgrywanego pomiędzy Saint-Etienne a Lyonem, kapitan przyjezdnych dopuścił się prowokacji w stosunku do kibiców gospodarzy. Kibice wtargnęli na boisko, piłkarze uciekli do szatni, mecz przerwano na 40 minut, kilkanaście osób było rannych, z pewnością bez kar dla obydwu klubów się nie obędzie.

Warto wspomnieć że po trzyletnim zakazie udziału zorganizowanej grupy kibiców z Lyonu, tym razem klub St.Etienne mógł wpuścić 850 przyjezdnych. Jeszcze przed spotkanie dochodziło do ulicznych starć zwaśnionych grup, mecz przerywano dwukrotnie z powodu odpalonej pirotechniki a zniszczenia na stadionie szacowane są na około 40 tysięcy euro.

Komisja ligi francuskiej poinformowała takze że "zajmie się transparentem wywieszonym przez Zielone Anioły (ultrasi AS St.Etienne przyp.red.) oraz prowokacją kapitana Lyonu Nabila Fakira". Komisji chodzi o transparent oraz oprawę której treść można by przetłumaczyć na język polski jako "Zamiast kina, dziś wieczorem mamy: Nienawiść"

Szturm na murawę nastąpił po prowokacji jakiej się dopuścił kapitan Olimpique po piątej strzelonej bramce (mecz zakończył się haniebnym dla miejscowych wynikiem 0:5). Zdejmując koszulkę meczową, w nawiązaniu do gestu Leo Messiego pokazał jej tył gdzie widnieje numer i nazwisko piłkarza kibicom miejscowych. Rozwścieczeni fani przeskoczyli ogrodzenie i wbiegli na murawę. Sędzia mecz przerwał, a po około 40 minutach piłkarze dograli spotkanie prawie przy pustych trybunach.

W załączeniu kilka fotografii z tego meczu, które opublikowali kibice AS Saint-Etienne na stronie Furania Photos oraz materiały wideo z serwisu YT.