Aktualności

Spotkanie Ekstraklasy z klubami i PZPN

 środa, 07 czerwca 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna

ESA 37 bez podziału punktów.

W co najmniej dwóch najbliższych sezonach piłkarskiej ekstraklasy ma obowiązywać system 37 kolejek bez podziału punktów - takie ustalenia zapadły dzisiaj podczas spotkania w siedzibie spółki. 

Przedstawiciele klubów wraz z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej spotkali się by omówić kształt ligi na najbliższe lata. Podczas spotkania podtrzymano rekomendację utrzymania systemu ESA37 bez podziału punktów przez co najmniej dwa najbliższe sezony. Jednocześnie zdecydowano także, że do zakończenia sezonu 2017/18 Ekstraklasa wraz z PZPN wypracują stanowisko dot. systemu rozgrywek, który mógłby obowiązywać długoterminowo, od 30 czerwca 2019 roku.

Jednocześnie Kluby jednogłośnie zaapelowały o dokonanie zmian, aby w każdym meczu mistrzowskim w Rozgrywkach Ekstraklasy mogło występować równocześnie na boisku nie więcej niż 3 zawodników – cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej, zamiast jak dotychczas 2, z możliwością kolejnych zmian w przyszłości - przeczytać możemy w komunikacie spółki zarządzającej ligą.

Zmiany zostaną zatwierdzone prawdopodobnie 16 czerwca podczas posiedzenia zarządu PZPN w Lublinie.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA