Aktualności

Sądne dni dla chorzowskiego Ruchu.

 piątek, 12 stycznia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Michal / 12zawodnik.pl
fot. Michal / 12zawodnik.pl

Ważne dni dla Niebieskich.

Komisja ds. Licencji Klubowych nie wydała podczas wczorajszego posiedzenia werdyktu w sprawie chorzowskiego klubu, który m.in.  naruszył kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego. - Ruch otrzymał czas do poniedziałku na spłatę zaległości – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

W poniedziałek 15 stycznia mija ostateczny termin ustalony przez Komisję Licencyjną, która w grudniu nakazała działaczom Ruchu Chorzów zapłatę zaległości w pensjach w wysokości ok. 1,1 miliona złotych.

- Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, automatycznie licencja będzie zawieszona do czasu uregulowania zaległości – mówił Krzysztof A. Rozen, przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN-u.

Klub z Cichej przechodził restrukturyzację zadłużenia i w związku z tym nie mógł spłacać zaległości powstałych od marca do czerwca 2017 roku.  Jeśli Niebiescy nie dokonają przelewów do poniedziałku, wówczas klub może stracić licencję na grę w I lidze.

Problem tkwi jednak w tym, iż Ruch po zatwierdzeniu postępowania układowego przez sąd sam nie może spłacić swoich zobowiązań i musi znaleźć podmiot zewnętrzny, który to za niego.

W związku z pojawiającymi się w prasie, na portalach i w mediach społecznościowych spekulacjami dotyczącymi niebezpieczeństwa ukarania Ruchu Chorzów odebraniem punktów lub nawet zawieszeniem licencji na grę w I lidze w związku z nieprzestrzeganiem kryterium F.09 podręcznika licencyjnego, głos postanowił zabrać Janusz Paterman, prezes Zarządu Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji:

– Pragnę wszystkich zapewnić, a nade wszystko uspokoić Przyjaciół i Kibiców Ruchu Chorzów, że w określonym na poniedziałek (15 stycznia) terminie, nastąpi spłata wymaganej części zobowiązań. Jeszcze raz podkreślam: walczymy! Nie pozwolę, żeby Ruch upadł!

źródło: ruchchorzow.com.pl

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA