Aktualności

Kara dla Zagłębia i Lechii.

 środa, 23 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

zdjęcie ilustracyjne | fot. Paulina Szmid | 12zawodnik.pl
zdjęcie ilustracyjne | fot. Paulina Szmid | 12zawodnik.pl

Komisja Ligi ukarała Zagłębie Sosnowiec i Lechię.

Komisja Ligi ukarała Zagłębie Sosnowiec i Lechię Gdańsk za zachowanie kibiców w meczach 20 kolejki Ekstraklasy.

Na Zagłębie nałożono karę finansową w wysokości 20 tys. zł oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na pięć najbliższych meczów w Ekstraklasie. Lechia musi zapłacić 40 tys. zł kary i również zakaz wyjazdowy zorganizowanej grupy kibiców, obejmujący pięć spotkań.

Torcida Girls na Dzień Babci i Dziadka.

 wtorek, 22 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Paulina Szmid / 12zawodnik.pl / Górnik Zabrze-Śląsk Wrocław
fot. Paulina Szmid / 12zawodnik.pl / Górnik Zabrze-Śląsk Wrocław

Kolejna świetna inicjatywa dziewczyn z Torcida Girls.

Torcida Girls, czyli grupa zrzeszająca wierne fanki 14-krotnego mistrza kraju, nie zapomina o spotkaniach przy Roosevelta jak i o tym, że wśród nas jest wiele osób, które potrzebują pomocnej dłoni. Niejednokrotne dziewczyny pokazały wielkie serce przy okazji m.in. świątecznych zbiórek na rzecz seniorów, bezdomnych czy dzieciaków przebywających w różnych placówkach.

Tym razem z okazji Dnia Babci i Dziadka dziewczyny przy współpracy z klubem, w mroźne popołudnie rozdawały na ulicach Zabrza ciepłą kawę i herbatę oraz trójkolorowe babeczki.

Wisła z licencją.

 wtorek, 22 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Licencja Wisły na grę w Ekstraklasie odwieszona.

Licencja Białej Gwiazdy na grę w Ekstraklasie została zawieszona 3 stycznia br. w związku z licznymi problemami finansowo-prawnymi. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na wtorkowym posiedzeniu dała zielone światło na grę klubu z Grodu Kraka w rundzie wiosennej.

- Odzyskanie licencji pokazuje, że restrukturyzacja, która została wdrożona w klubie kilka tygodni temu zaczęła działać. To było kluczowe w tej sprawie. Odzyskanie licencji to dla nas pozytywny aspekt, ale każde inne rozwiązanie by nas zaskoczyło. My cały czas trenowaliśmy z myślą, że przystąpimy do pierwszego w tym roku meczu ligowego z Górnikiem Zabrze. Dzisiejsza decyzja pokazuje, że klub idzie w dobrym kierunku – skomentował trener krakowskiej drużyny Maciej Stolarczyk.

Rekord Widzewa zagrożony?

 niedziela, 20 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

Kibice Wisły Kraków chcą pobić rekord wykupionych karnetów.

Pod względem sprzedanych karnetów kibice łódzkiego Widzewa od dwóch lat nie mają konkurencji. Rekord wykupionych karnetów ustanowiony przez sympatyków klubu z Al. Piłsudskiego może być zagrożony. Środowisko fanów Białej Gwiazdy, które bardzo mocno zaangażowało się w ratowanie będącego na skraju upadku klubu, chce pobić ten wynik, jednocześnie przyczyniając się do poprawy sytuacji finansowej Wisły.

Wisła nigdy nie zginie! To hasło przyświeca od kilku tygodni kibicom Wisły, którzy robią wszystko, żeby uratować ukochany klub. Piłkarze spłaceni, klub w końcu funkcjonuje tak jak powinien i rozsądni ludzie przejęli stery, ale sytuacja finansowa klubu wciąż jest zła – do zrobienia został więc ostatni, ale najważniejszy krok: ZAKUP KARNETÓW NA NAJBLIŻSZĄ RUNDĘ. CEL – pobić rekord kibiców RTS Widzew Łódź, czyli sprzedać więcej niż 16 311 karnetów. Niemożliwe? Po ostatnich wydarzeniach w wiślackim słowniku nie ma takiego słowa - napisali organizatorzy akcji sprzedaży karnetów na Facebooku.

Michał Probierz wiceprezesem Cracovii.

 niedziela, 20 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Stuacja bez precedensu w polskiej piłce.

Michał Probierz został wiceprezesem do spraw sportowych Cracovii. Po raz pierwszy w polskiej piłce zdarzyło się, by trener był jednocześnie członkiem zarządu. Probierz prowadzenie zespołu będzie łączył z obowiązkami wiceprezesa klubu.

- Nie jest tak, że w klubie nie było dyrektora sportowego. Tych nazwisk było sporo, natomiast moje doświadczenie jako prezesa, którym jestem już 15 lat, było w tej kwestii negatywne. Zawsze mieliśmy konflikt między dyrektorem sportowym, a trenerem. Nauczyłem się, że lepszy jest angielski model menadżera, który w pełni dobiera sobie zawodników i współpracowników, oraz ma jednoosobową odpowiedzialność za prowadzenie sekcji piłki nożnej. Kierując się tym i patrząc na ilość pracy, jaką wykonuje trener Michał Probierz, zwróciłem się do niego z prośbą, aby objął obowiązki członka zarządu w randze Wiceprezesa ds. Sportowych. Trener przystał na moją propozycję - wyjaśniał podczas konferencji Janusz Filipiak.

Kolejna karnetowa inicjatywa fanów ŁKSu.

 niedziela, 20 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Ufunduj karnet młodemu ełkaesiakowi.

Ruszyła kolejna odsłona akcji "Zafunduj karnet młodemu ełkaesiakowi". Po sukcesie poprzednich edycji tej świetnej akcji Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego postanowiło po raz kolejny zadbać o wejściówki na mecze dla dzieciaków z uboższych rodzin.

Nie każdego rodzica stać na to, aby zakupić stałą kartę wstępu na mecze piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego dla swojej pociechy. Z tego też powodu postanowiliśmy kontynuować spontaniczną zbiórkę funduszy na ufundowanie karnetów dla najmłodszych ełkaesiaków, którzy przeplatankę mają w sercu - mówią organizatorzy akcji.

Zakaz za rzucanie śnieżką.

 niedziela, 20 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Zakaz klubowy za rzucenie śnieżką na murawę.

Po grudniowym spotkaniu z Wisłą Płock działacze Arki postanowili nałożyć zakaz klubowy na kibica, który rzucił... śnieżką na murawę. Takiemu postępowaniu stanowczo sprzeciwiają się fani gdyńskiego klubu.

(...)sprzeciwiamy się takiemu procederowi, który w naszej ocenie jest karą nieadekwatną do winy. - napisali Arkowcy na swojej stronie internetowej. Niech nikt nie odniesie wrażenia, że kibice Arki popierają tego typu negatywne zachowania, jak rzucanie przedmiotami na murawę w trakcie meczu, niszczenie krzesełek, itp. Są to incydenty, które nie powinny mieć miejsca. Jednak stosowanie zakazów klubowych za błahe wybryki, które są niewspółmierne do przewinienia, są karą przesadną (...)

Trudno nie zgodzić się z argumentacją fanów Arki, bowiem czy rzucenie śnieżki aby na pewno w znacznym stopniu mogło zagrażać bezpieczeństwu podczas spotkania piłkarskiego?

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA