Aktualności

Dołącz do redakcji serwisu.

 sobota, 14 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin

Zostań częścią redakcji serwisu 12zawodnik.pl.

Nigdy nie partycypowaliśmy w zawodach na bycie "naj", gdzie głównym wyznacznikiem są liczniki z serwisów społecznościowych czy inne trendy, których najprawdopodobniej z uwagi na wiek nie do końca rozumiemy.

Od ponad siedmiu lat, prowadząc serwis 12zawodnik.pl kierujemy się tym, co wydaje się być jednym z najważniejszych aspektów naszego życia - pasją.

Pod Jasną Górą jak w Niecieczy?

 wtorek, 17 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

wizualizacja stadionu | grafika: radiofon.fm
wizualizacja stadionu | grafika: radiofon.fm

Raków stawia na modernizację stadionu przy Limanowskiego.

Ambitne plany Rakowa zakładają awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Klub organizacyjnie i sportowo gotowy jest na walkę o Ekstraklasę, problemem wydają się być braki infrastrukturalne, zważywszy na fakt, iż zbliżający się sezon 2018/2019 będzie ostatnim, w którym kluby nie mające swojego obiektu spełniającego niezbędne wymogi, będą mogły występować w tej lidze.

W ubiegłym tygodniu przedstawiona została koncepcja modernizacji istniejącego obiektu. Wzorem ma być istniejący obiekt w Niecieczy. - Nie ukrywam, że to cały czas pierwowzór stadionu w Niecieczy. Mamy gotową dokumentację do złożenia w wydziale architektury, która uzyskała akceptację PZPN-u. Stadion w Niecieczy może pomieścić 4,5 tys. kibiców, tutaj chcemy aby to było 6,5 tys., z możliwością dostawienia trybun rozkładanych nawet do 8,5 tysięcy miejsc - przyznał w rozmowie z Radiem FON projektant stadionu, Artur Grodziński.

I liga ma nowego sponsora.

 wtorek, 17 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

Fortuna sponsorem tytularnym I ligi.

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. została sponsorem tytularnym Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Na mocy podpisanej umowy, przez trzy lata obowiązywania kontraktu, rozgrywki będą nosiły nazwę Fortuna 1 Liga.

Według nieoficjalnym informacji, na mocy nowej umowy kluby zarobią o 200% więcej od tego, gdy rozgrywki sponsorowała firma Nice.

Wojewoda zamyka trybunę w Bełchatowie.

 wtorek, 17 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Art.Repo - Ł. Żuchowski | 12zawodnik.pl
fot. Art.Repo - Ł. Żuchowski | 12zawodnik.pl

Piłka nożna... wiadomo bez kogo.

Pierwsze jesienne spotkanie w Bełchatowie, rozegrane zostanie niestety bez udziału kibiców gości. Decyzja wojewody o ograniczeniu pojemności stadionu to pokłosie negatywnej oceny bezpieczeństwa podczas spotkania z Łódzkim Klubem Sportowym, ze szczególnym uwzględnieniem użycia przez kibiców obu drużyn materiałów pirotechnicznych. Prócz sektora gości wyłączona z użytku tego dnia będzie również trybuna wschodnia, zajmowana zazwyczaj przez fanatyków bełchatowskiego klubu.

Ekstraklasa pod znakiem PKO BP.

 wtorek, 17 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

PKO BP sponsorem Ekstraklasy.

W najbliższy czwartek PKO BP ma podpisać umowę z operatorem rozgrywek piłkarskich. Na jego mocy, firma otrzyma status Oficjalnego Banku Ekstraklasy oraz będzie finansowym patronem ligi.

W ramach długoterminowej umowy bank ma promować polską ligę, inwestować w rozwój piłki młodzieżowej oraz realizować kampanie promocyjne dla fanów futbolu.

Jedną z innowacji ma być utworzenie specjalnych usług finansowych dedykowanych klubom i zawodnikom.

Kolejny apel do wojewody.

 poniedziałek, 16 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Mecze Kolejorza dla dzieci i seniorów?

Po wydarzeniach towarzyszących spotkaniu Lecha z warszawską Legią, Kolejorz w nowym sezonie może rozegrać aż osiem meczów bez udziału publiczności. Fundacja Sportowcy Dzieciom w ubiegłym miesiącu zwróciła się z apelem do wojewody wielkopolskiego, żeby na trybunach mogli pojawić się najmłodsi fani klubu.

Jak się okazuje nie jest to jedyna prośba skierowana do wojewody. Tym razem z apelem zwróciła się Miejska Rada Seniorów, która prosi o umożliwienie wstępu na mecze seniorom oraz rodzinom z dziećmi.

"Mecze pucharowe rozgrywane przy pustych trybunach będą tworzyć bardzo przygnębiający wizerunek naszego miasta jako miejsca, gdzie ludzie nie potrafią kulturalnie spędzać czasu i trzeba ich wszystkich karać, co nie jest przecież prawdą" - możemy przeczytać w piśmie do wojewody.

Walka o historyczną nazwę klubu.

 poniedziałek, 16 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

Start - Falubaz / fot: mkfoto / 12zawodnik.pl
Start - Falubaz / fot: mkfoto / 12zawodnik.pl

Zielona Góra bez Falubazu? Brzmi dość zaskakująco jednak nie jest to niemożliwe!

Falubaz Polska SA czołowy w kraju producent wyposażenia sortowni odpadów próbuje unieważnić znak towarowy, do którego pełnię praw posiada klub z Zielonej Góry.

O sprawie poinformował rzecznik prasowy Falubazu Marcin Grygier w rozmowie z portalem zielonagora.naszemiasto.pl.

FIFA reaguje na zarzuty o seksizm.

 sobota, 14 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Seksizm kolejnym problemem FIFA?

Według informacji opublikowanych przez BBC, FIFA krytycznie podchodzi do poświęcania dużej uwagi kobietom na trybunach. Część z nich szybko jest okrzykiwana miss meczu a ich zdjęcia szybko trafiają do sieci.

Od lat w transmisjach ze wszystkich meczów pojawiają się krótkie ujęcia kibiców. Zazwyczaj są to atrakcyjne kobiety. Zdaniem organizacji FARE, współpracującej z piłkarską federacją, takie działanie to przejaw seksizmu, stąd też nadawcy zostali zobligowani do ograniczenia tego typu ujęć. 

Sondazwiń

Transmisje meczów II ligi w PPV to dobry pomysł?

Zobacz konieczniezwiń
TMK
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA