Aktualności

Akcja "Lech-Legia"

 środa, 16 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Damian | 12zawodnik.pl
fot. Damian | 12zawodnik.pl

Mundurowi rozpoczęli akcję "Lech-Legia".

Niedzielne spotkanie Lecha z Legią, które może zadecydować o tym, czy tytuł Mistrza Polski trafi do stołecznego klubu, jest chyba najgorętszym tematem ostatnich dni.

Po wielu zastrzeżeniach Kolejorza, Ekstraklasa podjęła decyzję, iż po ewentualnym sukcesie Wojskowych, ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali nie odbędzie się w Poznaniu, lecz zostanie przeprowadzona zaraz po powrocie zawodników i sztabu szkoleniowego do Warszawy.

Kibice murem za Kiełbiem.

 środa, 16 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

"Ryba na zawsze w Koronie".

Skrzydłowy kieleckiej Korony - Jacek Kiełb jest bliski odejścia z klubu. 30 czerwca piłkarzowi kończy się umowa z klubem, jednak włodarze zaproponowali mu jedynie roczny kontrakt. Na takie rozwiązanie nie godzi się sam zawodnik, który w negocjacjach z klubem wydaje się mieć sprzymierzeńców w postaci fanów Korony.

Stowarzyszenie Kibiców Zjednoczona Korona zwróciło się z apelem do klubu o kontynuowanie rozmów z zawodnikiem. - Musimy stanąć za piłkarzem, który stał się autorytetem dla niejednego mieszkańca Kielc - piszą kibice kieleckiej Korony.

Apel Torfiorzy.

 środa, 16 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot.Paweł Wróbel  / 12zawodnik.pl / GKS Bełchatów - Warta Poznań
fot.Paweł Wróbel / 12zawodnik.pl / GKS Bełchatów - Warta Poznań

#RATUJEMYGKS

Choć GKS Bełchatów nie powinien mieć większych problemów by utrzymać się w II lidze, tak najbliższa przyszłość klubu nie zapowiada się jakoś szczególnie optymistycznie.

Kumulujące się od lat problemy finansowe sprawiły, że klub stoi o krok od ogłoszenia upadłości, co oznaczać może zniknięcie Torfiorzy z piłkarskiej mapy Polski. Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" zwraca się ze szczególnym apelem do lokalnych środowisk, by zjednoczyć społeczność skupioną wokół klubu i nie dopuścić do ziszczenia się najgorszego scenariusza.

Komisja Ligi ukarała Wisłę.

 środa, 16 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Komisja Ligi ukarała Wisłę Kraków za mecz z Lechem Poznań.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Ligi, zapadła decyzja o ukaraniu krakowskiej Wisły za zachowanie jej kibiców podczas spotkania z Lechem Poznań.

Krakowski klub musi zapłacić 50 tys. zł. Ponadto na Wisłę nałożono zakaz organizacji wyjazdu kibiców na pięć meczów Ekstraklasy, a osoby zasiadające na trybunie C w meczu z Lechem otrzymały zakaz wejścia na jeden mecz.

Mecz Lech - Legia w TVP

 środa, 16 maja 2018 r., dodano przez redakcja

Decydujące starcie w piłkarskiej Ekstraklasie będzie można zobaczyć w otwartej telewizji.

Mecz 37. kolejki grupy mistrzowskiej, w którym Lech Poznań zmierzy się z Legią Warszawa, będzie transmitowany na antenie TVP2.

Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę 20 maja o godz. 18:00.

PZPN krytycznie o decyzji Ekstraklasy.

 wtorek, 15 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

PZPN: "Brak ceremonii pokazuje brak szacunku".

W grze o tytuł Mistrza Polski pozostaje warszawska Legia oraz Jagiellonia Białystok. Niewykluczone, że Wojskowi zdobycie kolejnego tytułu mogą przypieczętować podczas wyjazdowego spotkania z Lechem Poznań. Na podstawie dzisiejszej decyzji Ekstraklasy, ewentualna ceremonia wręczenie pucharu i medali, odbędzie się poza Bułgarską.

Krytycznie do decyzji spółki podszedł Polski Związek Piłki Nożnej, dla którego takie rozwiązanie jest okazaniem braku szacunku.

"Polski Związek Piłki Nożnej z wielkim zdziwieniem przyjął decyzję Ekstraklasy S.A. i czołowych klubów dotyczących wręczenia najważniejszych nagród na zakończenie sezonu 2017/2018.

Przenoszenie tej ceremonii z miejsca, gdzie najprawdopodobniej może nastąpić najważniejsze rozstrzygnięcie ligowego sezonu, pokazuje brak szacunku dla wysiłku piłkarzy oraz koniunkturalizm władz ligowej spółki.

Zakaz sektorówek na meczech Wisły.

 wtorek, 15 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Bartek Nawrocki | 12zawodnik.pl
fot. Bartek Nawrocki | 12zawodnik.pl

Bez sektorówek przy Reymonta.

Wydarzenia towarzyszące ostatniemu spotkaniu krakowskiej Wisły z Lechem Poznań nie przeszły bez echa w środowisku kibicowskim i ogólnopolskich mediach.

Przypadkowe nadpalenie elementów oprawy od użytych w choreografii materiałów pirotechnicznych jest szeroko komentowane na różnych kibicowskich forach. Choć Komisja Ligi nie podjęła jeszcze decyzji o ukaraniu Wisły, włodarze klubu z Reymonta wychodzą z pierwszymi sankcjami po sobotnim spotkaniu.

Decyzją klubu do końca września br. obowiązuje zakaz wnoszenia na obiekt opraw wielkoformatowych. Warto nadmienić, że naprawa szkód powstałych na sektorze podczas feralnej prezentacji oprawy, zostanie w całości pokryta przez Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków.

Zobacz konieczniezwiń
TMK
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA