Aktualności

Kary od Komisji Dyscyplinarnej.

 czwartek, 18 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

Kary od Komisji Dyscyplinarnej.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej została podjęta decyzja o ukaraniu Arki Gdynia i Stomilu Olsztyn. Sankcje wiążą się oczywiście z zachowaniem kibiców.

Arka za zachowanie kibiców podczas finału Pucharu Polski zapłacić będzie musiała karę w wysokości 40 tys. złotych oraz pokryć straty wynikające z uszkodzeń na sektorach zajmowanych przez jej kibiców.

Zachowanie fanów Stomilu podczas spotkania z Górnikiem Zabrze skutkować będzie zakazem wyjazdowym obejmującym pięć pierwszych spotkań następnego sezonu. Dodatkowo klub musi zapłacić 2 tys. zł kary, jednak zostanie ona opłacona przez fanatyków klubu z Warmii.

Znakomita frekwencja przy Roosevelta.

 środa, 17 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Paulina Szmid / 12zawodnik.pl
fot. Paulina Szmid / 12zawodnik.pl

Śląski Klasyk zobaczyło 21 tys widzów.

Wtorkowy pojedynek Górnika Zabrze z GKSem Katowice  z trybun stadionu im. Ernesta Pohla oglądało 21 tysięcy widzów.

Jeśli chodzi o spotkania rozgrywane przy Roosevelta dopiero drugi przypadek, kiedy mecz Górnika oglądało na żywo ponad 20 tysięcy ludzi. Rekord należy do Wielkich Derbów Śląska z Ruchem Chorzów który zgromadził na trybunach 24 563 kibiców. 

Arka - Ruch bez udziału kibiców gości.

 środa, 17 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Sebastian Jankowiak / 12zawodnik.pl / Arka Gdynia - Ruch Chorzów
fot. Sebastian Jankowiak / 12zawodnik.pl / Arka Gdynia - Ruch Chorzów

Wyjazdowy sezon Niebiescy zakończą wcześniej niż to planowali...

Na wniosek policji decyzją Wojewody Pomorskiego zaplanowane na 27 maja spotkanie Arki z Ruchem Chorzów zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.

Oznacza to nic innego jak fakt, iż najbliższy mecz Niebieskich w Krakowie będzie ostatnim, na które udać się będzie mogła zorganizowana grupa kibiców klubu z Cichej. 

Inauguracja działalności Fundacji Lechii Gdańsk.

 wtorek, 16 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

Gdański klub, wychodząc naprzeciw potrzebom osób dotkniętych przez los trudną sytuacją zdrowotną i materialną powołała do życia Fundację Lechii Gdańsk.

Lechia Gdańsk to klub, który w swoich działaniach koncentruje się nie tylko na odnoszeniu sukcesów sportowych. To klub, który stanowi nierozerwalny element historii miasta Gdańska i od lat jest bardzo zżyty z lokalną społecznością swoich kibiców. Biało-Zieloni, mając na sercu ich dobro, powołują do życia Fundację Lechii Gdańsk, której głównym celem działalności jest wspieranie właściwego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez promocję aktywnego, zdrowego trybu życia, a także prowadzenie działalności charytatywnej w zakresie poprawy warunków oraz jakości życia osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

Kibice Ruchu o Patryku Lipskim.

 wtorek, 16 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

"Nosiliśmy cię na rękach, a ty nas zdradziłeś..."

"Dziś noszą cię na rękach, jutro płonie twoja kukła" - rapował PIH na Kwiatach Zła. Ten wers Adama trafnie opisuje sytuację w chorzowskim klubie. Kontrakt Patryka Lipskiego z Ruchem Chorzów został rozwiązany na żądanie piłkarza przez Izbę ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN. Postępowanie zawodnika wywołało wiele kontrowersyjnych opinii wśród kibiców śląskiego klubu. Niebiescy w walce o utrzymanie Ekstraklasy dla Chorzowa będą musieli radzić sobie bez jednego z kluczowych zawodników. W oświadczeniu grup kibicowskich padają mocne słowa w kierunku 22-latka.

Absurdalny pomysł dotyczący fuzji.

 wtorek, 16 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

Fuzja Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin?

Tak. Brzmi to jak fragment twórczości Stanisława Lema ale niektórych trzymają się takie absurdalne pomysły. Dariusz Stasiak, polityk Bezpartyjnych Samorządowców z Dolnego Śląska w programie „Szach Mat” w Echo24 wyszedł z pomysłem połączenia „w jeden silny ekonomicznie organizm” Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin.

Zdaniem polityka oba dolnośląskie kluby są w nienajlepszej kondycji a nowopowstały podmiot wspierany byłby przez zarówno przez gminę Wrocław oraz KGHM. Według Stasiaka kompromisu należałoby poszukać tylko co do nazwy piłkarskiego klubu. On tak serio?

Derby Łodzi w telewizji regionalnej.

 poniedziałek, 15 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

TVP 3 pokaże nadchodzące Derby Miasta Włókniarzy.

W najbliższą środę zostanie rozegrany mecz, który uwagę przykuwa nie tylko kibiców obu jedenastek.

Mowa oczywiście o nadchodzących Derbach Łodzi. Pojedynek na stadionie przy Al. Piłsudskiego pokaże TVP 3. Transmisję spotkania na chwilę obecną potwierdziło dziewięć regionalnych ośrodków telewizji publicznej.

Zobacz konieczniezwiń
TMK.
Sektor Kiboli
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA