Aktualności

Dołącz do redakcji serwisu.

 niedziela, 28 stycznia 2018 r., dodano przez matredakcja

Zostań częścią redakcji serwisu 12zawodnik.pl.

Serwis 12zawodnik.pl początkiem kwietnia obchodzić będzie swoje siódme urodziny. Przez ten czas wypracowaliśmy pewną markę w środowisku, ale podobnie jak w futbolu i trwającym obecnie okienku transferowym, potrzebne są wzmocnienia.

Dlatego po raz kolejny w przerwie między rozgrywkami ogłaszamy nabór do redakcji portalu. Czekamy na aktywne i kreatywne osoby, które chcą swój wolny czas wykorzystać na coś fajnego i pożytecznego.

MŚ U-20 w Polsce.

 poniedziałek, 19 marca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Polski Związek Piłki Nożnej odkrył pierwsze karty przed MŚ U-20, które w 2019 roku odbędą się w Polsce.

 – Mamy piękne stadiony. Możemy być z nich dumni powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. Co zdecydowało o przyznaniu Polsce imprezy? Złożyliśmy perfekcyjną aplikację. Ważyła 17 kilogramów i nie miała żadnych wad. FIFA to doceniła. Pomogło nam również stulecie Polskiego Związku Piłki Nożnej, a wielką rolę w przyznaniu turnieju odegrał Zbigniew Boniek – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Zagłębie towarzysko w Przemyślu.

 niedziela, 18 marca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. BART / 12zawodnik.pl
fot. BART / 12zawodnik.pl

Towarzyskie spotkanie Czuwaju Przemyśl z Zagłębiem Sosnowiec.

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzieli fanów przemyskiego Czuwaju od wyjątkowej daty w historii zasańskiego klubu. 30 marca przypada bowiem setna rocznica powstania bogatego w piękną, harcerską historię klubu.

Z okazji wyjątkowego jubileuszu włodarze występującego w A klasie Czuwaju, zorganizowali szereg atrakcji towarzyszących 100 rocznicy powstania klubu. Prócz kibicowskich turniejów, koncertów czy rodzinnych pikników, punktem kulminacyjnych obchodów ma być zaplanowany na 30 czerwca towarzyski mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

Dobre relacje między fanami przemyskiego klubu i Zagłębia Sosnowiec sprawią, że w czerwcu przy ul. 22 Stycznia szykuje się prawdziwe piłkarskie święto.

Mistrzostwa Świata U-20 w 2019 roku w Polsce.

 sobota, 17 marca 2018 r., dodano przez matredakcja

Polska gospodarzem Mistrzostw Świata U-20 w 2019 roku.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że FIFA zadecydowała o przyznaniu Polsce organizacji finałów mistrzostw świata FIFA U–20 World Cup, które odbędą się w 2019 roku.

- “To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas największa organizacja futbolu na świecie. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej na naszym globie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Po zorganizowanych przez nas finałach UEFA Euro 2012, UEFA EURO U21 Polska 2017, finale Ligi Europy w 2015 roku czas na kolejny sprawdzian, któremu jako federacja i kraj podołamy. Tym bardziej, że finały te odbędą się w roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej” – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Jedna Odra w Wodzisławiu.

 sobota, 17 marca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. bart / 12zawodnik.pl
fot. bart / 12zawodnik.pl

Wszystko wskazuje na to, że zakończyła się wojna między klubami APN Odra Wodzisław i MKP Odra Centrum.

W Wodzisławiu Śląskim piłkarskie spotkania rozgrywają dwa kluby - APN Odra Wodzisław i MKP Odra Centrum. Sytuacja co najmniej kuriozalna, stąd też nie dziwi inicjatywa fanatyków klubu, którzy dwa lata temu zainaugurowali starania mające na celu utworzenie jednego klubu.

Wszystko wskazuje na to, że wojenny topór między klubami i prezydentem miast został już zakopany czego efektem ma być start jednej Odry Wodzisław w rozgrywkach 2018/2019 roku.

Torcida Girls charytatywnie.

 sobota, 17 marca 2018 r., dodano przez matredakcja

Kolejna szlachetna inicjatywa fanek Górnika.

W ostatnich dniach fanki Górnika po raz kolejny wykazały się niezwykłą empatią i chęcią niesienia pomocy innym.

Zbiórka pieniędzy, mebli oraz innych rzeczy potrzebnych do wyposażenia mieszkania, pare telefonów w sprawach organizacyjnych i kilka rodzin żyjących w trudnych warunkach otrzymało niezwykły prezent od fanek klubu z Roosevelta.

(...) Dorośli jak i ich dzieci cieszyli się, że choć w taki sposób ich dom będzie trochę radośniejszy na zbliżające się święta Wielkanocne - relacjonują inicjatywę dziewczyny.

Odwołanie Górnika oddalone.

 piątek, 16 marca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Paulina Szmid / 12zawodnik.pl
fot. Paulina Szmid / 12zawodnik.pl

Najwyższa Komisja Odwoławcza oddaliła odwołanie Górnika Zabrze.

Na środowym posiedzeniu Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN oddaliła odwołanie Górnika Zabrze dotyczące decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy SA odnośnie przerwanego meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Klub został ukarany zakazem organizacji wyjazdów kibiców oraz zamknięciem stadionu.

Kara finansowa oraz związana z odjęciem punktów zostanie rozpatrzona w późniejszym terminie.

Mecz Stomil - Ruch w innym terminie.

 piątek, 16 marca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn

Mecz Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów odbędzie się w innym terminie.

Komisja Dyscyplinarna PZPN odrzuciła wniosek  chorzowskiego Ruchu, który domagał się walkowera za nierozegrany mecz ze Stomilem Olsztyn. Pierwotnie spotkanie było zaplanowane na 10 marca, ale nie odbyło się z powodu złego stanu murawy.

Nie podjęto decyzji o nowym terminie meczu. Wciąż nie wiadomo również kiedy odbędzie się przekładany już dwukrotnie pojedynek Stomilu z Wigrami Suwałki.

Sondazwiń

Walkower za przerwany mecz przez oprawy z użyciem pirotechniki to:

Zobacz konieczniezwiń
TMK
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA