Aktualności

Koszulki Lecha z powstańczym motywem.

 czwartek, 15 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Śląsk Wrocław vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Śląsk Wrocław vol.2

Koszulki Kolejorza z motywem Powstania Wielkopolskiego.

Lech Poznań od wielu lat uczestniczy w obchodach wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Już od meczu z Wisłą Płock (24.11) rozpocznie tegoroczne, jubileuszowe upamiętnienie jednego z najważniejszych zrywów narodowych. Piłkarze Kolejorza w tym spotkaniu, a także w grudniowych starciach grać będą w specjalnie stworzonej na tę wyjątkową okazję koszulce meczowej.

- Pamiętając o ważnych dla naszego regionu wydarzeniach sprzed 100 lat, zaprojektowaliśmy specjalną koszulkę meczową. Trykot jest w kolorze białym, z niebieskimi elementami. Uroczysty wygląd zapewniają mu elementy flagi powstańczej oraz oficjalnej grafiki obchodów 100. rocznicy, które znajdują się na froncie, a także na karku - mówi Marcin Wierzejewski, dyrektor działu handlu Lecha Poznań.

- Koszulki te są też niespodzianką dla kibiców, którą obiecaliśmy jeszcze podczas konferencji, na której przedstawiony został nowy Sponsor Techniczny - dodaje.

Echa wizyty Śląska na Ukrainie.

 czwartek, 15 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Karolina Pawłowska / 12zawodnik.pl / Śląsk - Lechia
fot. Karolina Pawłowska / 12zawodnik.pl / Śląsk - Lechia

Ukraińcy oburzeni zachowaniem fanów wrocławskiego Śląska.

Blisko dwa tygodnie temu, przedstawiciele kibiców wrocławskiego Śląska udali się do Lwowa i okolicznych miejscowości gdzie m.in. rozdali liczne dary dla polskich szkół. Dodatkowo kibice wrocławskiego klubu wybrali się także z wizytą na Cmentarz Łyczakowski i do kwatery Obrońców Lwowa, gdzie zademonstrowali okazjonalną prezentację. Główne hasło na transparentach brzmiało: ORLĘTA LWOWSKIE, 100 LAT TO HASŁO POLSKĄ ODWAGĘ ROZSŁAWIA, ŚLĄSK SKŁADA HOŁD DLA LWOWA, DUCHOWEGO MIASTA WROCŁAWIA.

Materiały z wizyty na Ukrainie szybko zyskały popularność w sieci. Zachowanie fanów Śląska nie przeszło bez echa również po stronie ukraińskiej, gdzie spotkało się z ostrą krytyką Instytutu Pamięci Narodowej.

Wystawa sztuki kibicowskiej.

 czwartek, 15 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Śląsk Wrocław vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Śląsk Wrocław vol.2

Ultras Art 2 - charytatywna wystawa sztuki legijnej.

Grupa kibiców Legii Warszawa "Dobrzy ludzie" zaprasza w niedzielę 2 grudnia br. na drugą odsłonę inicjatywy Ultras Art. SportsBar przy Łazienkowskiej 3 tego dnia zamieni się w galerię sztuki a dochód uzyskany ze sprzedaży wyjątkowych kibicowskich prac, powędruje na wyposażenie jednego z oddziałów w Centrum Zdrowia Dziecka.

"Będzie to wydarzenie bez precedensu, podczas którego zobaczycie na żywo różne formy sztuki kibicowskiej. W trakcie wystawy nastąpi licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny - wyposażenie jednego z oddziałów w Centrum Zdrowia Dziecka. Jeżeli nie jesteście artystami, ale posiadacie i chcecie podarować dzieła związane z legijnym ruchem ultras również zapraszamy. Wszystkie zgłoszenia kierujcie na kontakt@dobrzyludzie.com" - informują organizatorzy tej wyjątkowej wystawy.

Koniec zgody Sparty z Wybrzeżem.

 poniedziałek, 12 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Sparta - Wybrzeże
fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Sparta - Wybrzeże

Koniec zgody kibiców Sparty Wrocław z Wybrzeżem Gdańsk.

Początki oficjalnej zgody fanów Sparty Wrocław z Wybrzeżem Gdańsk sięgają 1994 roku. Trwająca niemal ćwierć wieku zgoda jest już jednak historią. Jak poinformowali Spartanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, z dniem dzisiejszym zakończona zostaje zgoda łącząca fanów czarnego sportu z Wrocławia i Gdańska.

Oficjalną przyczyną podaną do opinii publicznej mają być co raz bardziej zanikające kontakty na linii kibiców Sparty i Wybrzeża.

Kibice Śląska z wizytą na Kresach.

 piątek, 09 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Śląsk Wrocław -Zagłębie Lubin
fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Śląsk Wrocław -Zagłębie Lubin

Kibice wrocławskiego Śląska z wizytą na Kresach Wschodnich.

Fanatycy Śląska Wrocław udali się na Kresy Wschodnie, gdzie odwiedzili cmentarz Łyczakowski i uczcili pamięć Orląt Lwowskich. Wyprawa kibiców ze Śląska wiąże się także z ogólnopolską akcją zbierania darów dla Kresowiaków.

W tym roku kibice przekazali naszym rodakom wszelkiego rodzaju przybory i pomoce naukowe dla młodzieży mieszkającej na terenie obecnej Ukrainy. 

Wspólna akcja Lecha i Jagiellonii.

 piątek, 09 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Norbert | 12zawodnik.pl
fot. Norbert | 12zawodnik.pl

Wspólna akcja Lecha i Jagiellonii na św. Marcina.

Lech Poznań oraz Jagiellonia we wspólnej akcji poczęstują mieszkańców Białegostoku tradycyjnymi, poznańskimi rogalami.

W niedzielę około 14:00, na rynku Kościuszki, przy hotelu Cristal w Białymstoku, przedstawiciele Lecha i Jagiellonii poczęstują pięciuset mieszkańców Podlasia świeżymi, wypieczonymi wcześnie rano w Poznaniu, rogalami świętomarcińskimi. Później, w trakcie przerwy meczu na stadionie przy ul. Słonecznej zaproszą kibiców do konkursu „wkręcania rogali”. W nagrodę oczywiście naręcze wielkopolskich pyszności i zaproszenie dla dwóch osób na weekend w mieście Kolejorza przy okazji kolejki rewanżowej pomiędzy współpracującymi przy akcji klubami.

Prewencja może być podstawą zatrzymania.

 piątek, 09 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / PP: Elana Toruń - Motor Lublin
fot. Bron / 12zawodnik.pl / PP: Elana Toruń - Motor Lublin

Kibice stwarzający zagrożenie mogą być prewencyjnie zatrzymani.

Tak przynajmniej wynika z wyroku jaki zapadł 22 października 2018 r. przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Sprawa dotyczy skargi jaką wniosło trzech obywateli Danii, fanów piłki nożnej, którzy w październiku 2009 r. przyjechali do Kopenhagi, na mecz między drużynami narodowymi Danii i Szwecji.

Przed meczem doszło do starć pomiędzy grupami duńskich i szwedzkich kibiców w związku z którymi skarżący zostali zatrzymani na ponad siedem godzin. Mężczyźni zostali zwolnieni bez przedstawienia im zarzutów. Ich zdaniem takie prewencyjne zatrzymanie przed meczem stanowiło naruszenie prawa do wolności osobistej i bezpieczeństwa, chronionego w art. 5 ust. 1 Konwencji o prawach człowieka.
 

Sondazwiń

Jerzy Brzęczek w dalszym ciągu powinnien być selekcjonerem reprezentacji?

Zobacz konieczniezwiń
TMK
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA