Aktualności

Jakubiak na cenzurowanym.

 poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Śląsk Wrocław vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Śląsk Wrocław vol.2

Kibice Legii grożą bojkotem piwa Marka Jakubiaka.

Kibice Legii Warszawa rozmawiali z synem Marka Jakubiaka na temat produkcji własnego piwa. Plany pokrzyżowały jednak deklaracje o wsparciu finansowym Czarnych Koszul. 

Kilka dni temu Marek Jakubiak ogłosił, iż chciałby pomóc znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej Polonii Warszawa. Jakubiak zadeklarował, że rozważa możliwość wsparcia „Czarnych Koszul”.

„Polonia ma dobrego prezesa, który przyszedł tam z biznesu i bardzo realnie patrzy na klub. Jestem bezpośrednio po rozmowach z panem prezesem i rozpoczynam działalność polityczną wokół klubu. Mam nadzieję, że to zakończy się sukcesem” – powiedział.

Każdy może być udziałowcem Białej Gwiazdy.

 niedziela, 27 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl | Derby Krakowa
fot. em | 12zawodnik.pl | Derby Krakowa

Nowy sposób na wyjście z finansowego kryzysu.

Pogrążona w kłopotach finansowych Wisła Kraków zdecydowała się na ratunkową emisję akcji poprzez platformę crowdfundingową Beesfund.

W Polsce jest to rozwiązanie nigdy wcześniej niestosowane. Wisła Kraków będzie zatem pierwszym klubem w naszym kraju, który w taki sposób chce pozyskać środki na dalsze funkcjonowanie klubu. Całkiem niedawno na taki krok zdecydował się choćby Real Murcia, klub z trzeciego poziomu rozgrywek w Hiszpanii.

Decyzja nie była prosta, dlatego zapytaliśmy naszą społeczność, czy sfinansuje ten projekt. Na nasze pytanie odpowiedziało 990 inwestorów, z czego aż 502 było za. Inwestorzy zadeklarowali wpłaty na ponad cztery miliony złotych, nawet nie znając warunków! Wierzymy, że ta emocjonująca emisja przyczyni się do popularyzacji finansowania społecznościowego i zmieni zasady gry na sportowym rynku – napisano w komunikacie Beesfund.

Stadion Widzewa czeka rozbudowa?

 niedziela, 27 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Widzew nie porzucił projektu rozbudowy stadionu.

Szybki rozwój infrastruktury stadionowej w naszym kraju sprawił, że jeszcze kilka lat temu, ostatnie spotkania Widzewa w Ekstraklasie łódzki klub rozgrywał jako "stadionowy outsider". W Łodzi chyba nikt nie przypuszczał, że nowy obiekt jeśli powstanie przy Al. Piłsudzkiego szybko może okazać się za mały. A jednak. Fantastyczne wsparcie kibiców, rekordowa sprzedaż karnetów i zapełnienie obiektu, jakiego pozazdrościć może większość klubów z najwyższych lig sprawia, że w Łodzi myślą nad rozbudową obiektu.

Temat rozbudowy wrócił w minionym tygodniu. Podczas konferencji prasowej omawianych było kilka tematów natury organizacyjnej, w tym możliwości zwiększenia pojemności obiektu przy Al. Piłsudskiego.

Świetny spot reklamowy Wisły.

 sobota, 26 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

Wisła wystartowała ze sprzedażą karnetów.

Krakowska Wisła we współpracy z agencją BrainBox uruchomiła kampanię reklamową wspierającą sprzedaż karnetów. Działania będą prowadzone pod hasłem #PrawdziwaWisła.

Jej głównym elementem jest 90-sekundowy spot przedstawiający osoby związane z Białą Gwiazdą: trenerów, kibiców, pracowników oraz piłkarzy - na czele z Jakubem Błaszczykowskim.

- Mamy do czynienia z wydarzeniem bez precedensu w polskim sporcie i w marketingu. Skala bezinteresownego wsparcia, jakie klub otrzymuje od ludzi z całego świata, to niezwykle przejmująca i budująca historia. Na naszych oczach powstaje nowa, wiślacka mitologia. Jednocześnie, rodzi się szansa na realne zmiany w Wiśle Kraków i odcięcie się od niedawnych wydarzeń. W tej sytuacji Brainbox, który siedzibę ma raptem kilkaset metrów od stadionu Wisły, a w zespole wiele osób mocno związanych z klubem emocjonalnie, nie mógł bezczynnie stać z boku. Mam nadzieję, że nasze zaangażowanie będzie pomocne - powiedział dyrektor kreatywny w Brainbox, Krzysztof Korcala.

Koniec sekcji Trenuj Sportowy Walki.

 piątek, 25 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Wisła oficjalnie zamknęła sekcję Trenuj Sportowy Walki.

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków ogłosiło w czwartek wieczorem, iż owiana ostatnimi czasy złą sławą sekcja Trenuj Sporty Walki zakończyła swoją działalność. 

O wspomnianej sekcji ogólnopolskie media pisały niejednokrotnie ze względu na jej powiązania z przedstawicielami WSH. W miejsce TSW do życia powołana została jednak inicjatywa Wisła Fight Club.

Nowy projekt ma zrzeszać wszystkie sekcje Towarzystwa Sportowego, których działalność sportowa opiera się na sportach walki. W swojej idei WFC ma łączyć zarówno sekcje TS-u posiadające wieloletnią tradycję takie jak: boks, szermierka, strzelectwo, judo w połączeniu z nowoczesnością jaką oferuje kick-boxing" - napisano w komunikacie na stronie TS Wisła.

Terminy meczów 1/4 finału Pucharu Polski

 piątek, 25 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

Puchar Polski: Terminy meczów 1/4 finału.

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej ustalił dokładne terminy meczów 1/4 finału rozgrywek Pucharu Polski. Spotkania zostaną rozegrane 27 lutego oraz 12, 13 i 14 marca.

Jako pierwsi o awans do półfinału będą rywalizować piłkarze Górnika Zabrze i Lechii Gdańsk. Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 27 lutego o godz. 20:30. Trzy pozostałe mecze zaplanowano na połowę marca. We wtorek, 12 marca Odra Opole zagra z Jagiellonią Białystok, dzień później Raków Częstochowa zmierzy się z Legią Warszawa, a dwa dni później Puszcza Niepołomice podejmie Miedź Legnica.

Zwycięzcy awansują do półfinału. Pary w tej fazie rozgrywek zostaną ustalone przez losowanie.

Na kogo głosowaliby kibice?

 środa, 23 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

Na kogo swój głos oddaliby kibice?

Agencja Analityki Sportowej Sport Analytics oraz portal 12zawodnik.pl po raz piąty przeprowadziło badania wśród polskich środowisk kibicowskich. Respondentów zapytano o preferencje polityczne.

Z najnowszych badań wynika, że gdyby w najbliższych wyborach mogli głosować jedynie kibice piłki nożnej to polski Sejm zostałby zdominowany przez ugrupowania Ruch Narodowy, Wolność Janusza Korwin-Mikkego, Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz’15.

Ruch Narodowy mogłoby liczyć na 22,62 proc. poparcia. Drugie miejsce przypadło Wolności, która uzyskała w sondażu 16,79 proc. głosów. Niewiele mniej, bo 14,29 proc poparcia uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnim ugrupowaniem, które przekroczyłoby próg jest Kukiz’15 z 9,64 procentowym poparciem.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA