Aktualności

Czarne chmury nad Górnikiem Konin.

 czwartek, 20 września 2018 r., dodano przez matredakcja

fot.Kaczy / 12zawodnik.pl / Górnik Konin - Sokół Kleczew
fot.Kaczy / 12zawodnik.pl / Górnik Konin - Sokół Kleczew

Górnik Konin ogłosi upadłość?

Końcem lipca przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu zapadł wyrok w sprawie wydarzeń towarzyszących rozegranemu już 8 lat temu spotkaniu Górnika Konin z Legią Chełmża. Podczas wspomnianego spotkania doszło do zamieszek na trybunach a jeden z interweniujących policjantów doznał m.in. ciężkich obrażeń głowy.

Prokuratura oskarżyła szesnastu uczestników zajść, część dobrowolnie poddała się karze, część usłyszała wyroki skazujące. Poszkodowani policjanci skierowali jednak również sprawy do sądów o odszkodowania ze strony Górnika Konin, który ich zdaniem miał źle zabezpieczyć ten mecz.

Sąd Okręgowy w Koninie zasądził 90 tys. zł tytułem zadośćuczynienia dla jednego z poszkodowanych policjantów a Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał niekorzystny dla Górnika wyrok.

Komisja Ligi skróciła karę dla Lecha.

 czwartek, 20 września 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Komisja Ligi skróciła karę dla Lecha.

W maju tego roku Kolejorz podejmował na własnym obiekcie Legię Warszawa. Spotkanie przy Bułgarskiej zostało jednak przerwane przez pozaboiskowe wydarzenia a na klub posypały nie liczne sankcje. 

Piłkarze Lecha w tym sezonie większość spotkań rozegrali przy pustych trybunach, z uwagi na kary po wspomnianym wcześniej meczu. Wojewoda wielkopolski zmniejszył jednak swoje sankcje i wpuścił kibiców już na rewanżowy mecz z Szaciorem Soligorsk w II rundzie Ligi Europy. Swoją decyzję zmieniła także Komisja Ligi, co oznacza, że na spotkaniu z Miedzią Legnica nie będą obowiązywać już żadne ograniczenia. 

"Stadion przy Bułgarskiej już podczas meczu Lecha Poznań z Miedzią Legnica będzie otwarty dla wszystkich fanów! Komisja Ligi poinformowała, że - na wniosek złożony przez klub - postanowiła darować wykonanie pozostałej do odbycia kary kibicom, którzy znajdowali się w Kotle na spotkaniu Kolejorza z Legią" - czytamy w komunikacie klubu.

W rankingu FIFA bez zmian.

 czwartek, 20 września 2018 r., dodano przez matredakcja

Reprezentacja Polski na 18 miejscu w najnowszym rankingu FIFA.

W najnowszym rankingu FIFA reprezentacja Polski w dalszym ciągu zajmuje 18 pozycję. W porównaniu do wcześniejszego zestawienia podopieczni Jerzego Brzęczka nie zmienili zajmowanej lokaty. Przez ten czas nasza kadra odnotowała dwa remisy - 1:1 - z Włochami w Lidze Narodów oraz z Irlandią w spotkaniu towarzyskim.

Na pierwszym miejscu po raz pierwszy w historii są dwie reprezentacje - Francja i Belgia. Na trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci Brazylii. Kolejny ranking FIFA zostanie opublikowany 25 października.

Ludzie ze Stali z przygodami na trasie.

 czwartek, 20 września 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Kibice Stali Sanok z przygodami na trasie.

Stal Sanok w ramach Pucharu Polski, wygrała wczoraj z Bieszczadami Ustrzyki Dolne i awansowała do III rundy tych rozgrywek na szczeblu okręgu krośnieńskiego. Mimo mało dogodnego terminu do stolicy Bieszczad udała się 40-osobowa grupa fanów Stali, która na powrocie do Sanoka napotkała sekcję mocniejszych wrażeń złożoną z reprezentantów krośnieńskich Karpat i rzeszowskiej Stali. Jak informują sami zainteresowani, niespodziewana kontrola drogowa, nie dotyczyła bynajmniej rozmów na temat nowej edycji vlepek. "W drodze powrotnej jedziemy w rozsypce, atakuje nas koalicja. Część podejmuje walkę, po wymianie ciosów, przewagą liczebną zmuszają nas do odwrotu, nasza porażka" - możemy przeczytać na facebookowym profilu fanów z Sanoka.

Wyzwanie dla fanów Sandecji.

 wtorek, 18 września 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Siejo | 12zawodnik.pl
fot. Siejo | 12zawodnik.pl

Piłkarze dorzucą się do wyjazdu kibiców?

W najbliższą niedzielę kibiców Sandecji Nowy Sącz czeka wyjazd do Bielska-Białej na mecz z miejscowym Podbeskidziem. Aby jeszcze bardziej zmotywować środowisko na ten wyjazd, z godną uznania inicjatywą wychodzą piłkarze klubu, którzy rzucili wyzwanie swoim fanom.

Jeśli na niedzielne spotkanie wybierze się ponad 250 fanów Sandecji, zawodnicy dorzucą się do wyjazdu i częściowo pokryją wynikające z tego koszty.

Portowcy wspierają swojego kapitana.

 poniedziałek, 17 września 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Kibice wsparli Adama Frączczaka.

U kapitana szczecińskiej Pogoni wykryto zmiany w przysadce mózgowej. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak Adama Frączczaka czeka przerwa w grze do końca roku.

W czwartkowy wieczór wsparcia udzielili mu sympatycy Pogoni Szczecin, którzy w ponad 100-osobowej grupie pojawili się pod jego domem z okazjonalnym transparentem i racami. Dodatkowo w 9 minucie (numer z jakim występuje Adam w Pogoni - red.) niedzielnego spotkania z Koroną Kielce głośnymi brawami na stojąco wyrazili swoją solidarność z kapitanem.

Oświadczenie Wisły Kraków.

 niedziela, 16 września 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl | Derby Krakowa
fot. em | 12zawodnik.pl | Derby Krakowa

Oświadczenie Wisły Kraków. Kontrowersyjny reportaż dotyczący lidera Ekstraklasy.

Wyemitowany w sobotni wieczór reportaż dziennikarza Superwizjera - Szymona Jadczaka „Piłka nożna i gangsterzy” wzbudził niemałe kontrowersje. Materiał przedstawiony przez stację TVN prezentuje bowiem związki krakowskiej Wisły ze środowiskiem przestępczym.

Tezy, fakty i opinie przedstawione przez autora materiału jednoznacznie wskazują iż krakowska Wisła przejęta została przez ludzi z półświatka, w tym przedstawicieli Sharksów.  Z oskarżeniami całkowicie nie zgadza się Biała Gwiazda, która w tej sprawie opublikowała na swojej witrynie oficjalne oświadczenie. Według włodarzy klubu reportaż jest kłamliwy, a padające w nim twierdzenia są bezpodstawne. Sprawą zajęli się już prawnicy Wisły.

 

Sondazwiń

Decyzja o powołaniu Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji to dobry wybór?

Zobacz konieczniezwiń
TMK
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA