Aktualności

Rozpisano przetarg na rozbudowę stadionu ŁKSu

 poniedziałek, 12 lutego 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Art.Repo - Łukasz Żuchowski | 12zawodnik.pl
fot. Art.Repo - Łukasz Żuchowski | 12zawodnik.pl

ŁKS bliżej rozbudowy stadionu.

Dziś odbyła się zapowiadana w ubiegłym tygodniu konferencja prasowa Urzędu Miasta Łodzi dotycząca rozbudowy stadionu przy al. Unii 2.

23 grudnia prezydent miasta Łodzi, Hanna Zdanowska, oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie przygotowań i poinformowała, że budowa zostanie przeprowadzona w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Rada miejska zabezpieczyła na projekt około 200 tysięcy złotych. 9 lutego oficjalnie wystartował konkurs ofert, który ma potrwać dziesięć dni.

Jednak teraz zaprezentowano plan zagospodarowania nowych trybun. Trybuna południowa, znajdująca się od strony parkingu przy Atlas Arenie, będzie przeznaczona na stworzenie muzeum Łódzkiego Klubu Sportowego oraz restaurację. Część wschodnia zamieni się w przestrzeń handlowo-usługową, a trybuna północna będzie mieścić biura, sale konferencyjne oraz salę bankietową.

Przewidywana pojemność stadionu to minimum 20 tysięcy miejsc, z czego tradycyjnie 5 procent będzie zagospodarowane dla kibiców gości.

- Projekt PFU będzie określał całą strukturę obiektu, koszty oraz wymogi. Cały stadion będzie zadaszony. Jeśli chodzi o oświetlenie, to przygotowane będą dwie koncepcje: pierwsza – oświetlenie standardowe lub oświetlenie LED-owe, które jest znaczenie bardziej ekonomiczne w dalszej eksploatacji. Standard trybun będzie adekwatny do standardu aktualnej trybuny. Program ma również odpowiedzieć na pytanie, dotyczące całkowitego kosztu tej inwestycji. Jest to ważna kwestia, jeśli chodzi o uwzględnienie kosztorysu w budżecie miasta oraz w wieloletnim programie finansowym, jako radni oczekujemy na te dane z PFU. Musimy podjąć odpowiednie decyzję w sprawie uzupełnienia budżetu budowy - powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Paweł Bliźniuk.

- Z punktu widzenia ŁKS, dla nas najważniejszy jest fakt, że wszystkie procedury są w toku, a druga, niemniej ważna sprawa, to stałe, zagwarantowane miejsce dla klubu. Byłem obecny przy uzgadnianiu warunków obiektu, razem współtworzyliśmy te założenia. Jestem z nich zadowolony i bardzo się cieszę z teraźniejszego etapu przygotowań do rozpoczęcia budowy Stadionu Miejskiego – dodał prezes Łódzkiego Klubu Sportowego, Tomasz Salski.

źródło: ŁKS Łódź

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA