Aktualności

Rozejm w Gliwicach?

 niedziela, 06 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Wojenny topór zostanie wkrótce w Gliwicach zakopany?

Władze gliwickiego klubu postanowiły po derbowym spotkaniu z Górnikiem, rozegranym w marcu ubiegłego roku, zamknąć sektory zajmowane przez fanatyków Piasta, a uczestników zamieszek ukarać zakazami stadionowymi. Taka polityką klubu spotkała się ze stanowczą reakcją środowiska kibicowskiego, która rozpoczęła bojkot spotkań gliwickiego Piasta.

Jak do tej pory żadna ze stron nie próbowała wygasić trwającego konfliktu. Nowe światło na sprawę rzuca udostępnione dzisiaj opinii publicznej oświadczenie zarządu Stowarzyszenia Piastoholicy, który wyciąga dłoń w kierunku włodarzy klubu. Czy możemy spodziewać się więc powrotu zorganizowanego dopingu na obiekcie przy ul. Okrzei już początkiem rundy wiosennej?

Stowarzyszenie Piastoholicy, pragnie życzyć zdrowia i pomyślności w nowym roku każdemu członkowi niebiesko-czerwonej rodziny. Już niebawem w odświeżonym składzie osobowym, stowarzyszenie pragnie przedstawić swoje stanowisko w sprawie wydarzeń, do których doszło podczas derbowego meczu z Górnikiem Zabrze oraz ciągle trwającego protestu kibiców.

Jako zarząd Stowarzyszenia Piastoholicy chcemy zapewnić, że dobre imię kibiców Piasta jest dla nas priorytetem, w związku z tym potępiamy każdy akt wandalizmu, który kiedykolwiek miał miejsce w naszym „domu”, przy Okrzei 20.

Przykre wydarzenia, do których doszło podczas derbów, nie tylko doprowadziły do konfliktu z Klubem oraz miastem, ale również spowodowały głębokie podziały pomiędzy samymi kibicami i uderzyły w dobre imię kibiców, o które wielu z nas walczyło przez lata, poprzez szereg akcji społecznych i charytatywnych.

Autorytet kibiców Piasta jest dla nas bardzo ważny dlatego wyrażamy chęć nawiązania ponownej współpracy z klubem i miastem, jednocześnie apelując o cofnięcie zakazów niewinnych kibiców, którzy stali się ofiarą odpowiedzialności zbiorowej. To niezbędne działania, które pomogą zacząć nowy rozdział w kibicowskim życiu fanów Niebiesko-czerwonych. Chcemy budować sportową atmosferę na trybunach, nawiązującą do znakomitych wyników naszych piłkarzy - możemy przeczytać na stronie stowarzyszenia.

źródło: piastgliwice.eu

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA