Aktualności

Remont sektora gości na Widzewie.

 środa, 08 sierpnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Widzew - Resovia bez udziału kibiców gości?

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, mecz Widzewa z Olimpią Elbląg to na tę chwilę jedyny mecz, przy Al. Piłsudskiego na jakim mogli pojawić się kibice gości.

Choć obiekt Widzewa należy do najnowocześniejszych w kraju, zastrzeżenia do infrastrukturalnych rozwiązań  roszczą sobie mundurowi, zdaniem których płot oddzielający sektor gości od reszty trybun jest za niski, na promenadzie za tym sektorem powinna być dodatkowa brama, podobnie jak na parkingu dla przyjezdnych, na słupach powinny być większe kolce, furtki między sektorami mają być masywniejsze, a parking dla gości ma być oddzielony specjalnymi zasłonami.

Miejska spółka MAKiS będąca administratorem stadionu otrzymała  zgodę na przeprowadzenie niezbędnych prac na obiekcie.

Według pisma, jakie dotarło w tym tygodniu m.in. do Resovii Rzeszów, w najbliższy piątek rozpocząć mają się prace wprowadzające nowe rozwiązania według zaleceń miejscowej policji.

W praktyce oznacza to nic innego, jak wyłączenie z użytkowania sektora gości i nieprzyjmowanie fanów drużyny przyjezdnej przez okres nawet kilku tygodni. Planowane zakończenie prac wyznaczone zostało na 24 sierpnia czyli na dzień przed najciekawszym spotkaniem tej rundy na Widzewie, czyli przed meczem z Resovią.

Według wcześniejszych informacji, remont miał swoim terminem obejmować także datę wyżej wspomnianego hitu jesieni. Zakończenie prac przed meczem z Resovią należy interpretować jako cień szansy rozegrania spotkania z udziałem obu grup kibiców?

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA