Aktualności

Raport piłkarskiej centrali.

 czwartek, 13 lipca 2017 r., dodano przez matredakcja

Jak to zwykle bywa przed startem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował cykliczny „Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN. Sezon 2016/17”.

Już po raz szósty został opracowany dokument na podstawie raportów Delegatów Meczowych PZPN oraz Klubowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kibicami (SLO) dotyczący organizacji i bezpieczeństwa imprez na szczeblu centralnym.

W dokumencie opracowanym w formie zestawień tabelarycznych i wykresów, prócz ocen stanowisk gastronomicznych, mamy także interesujące statystyki, które dotyczą kibiców i wspierania swoich drużyn podczas spotkań wyjazdowych.

Kilka najciekawszych zestawień:

  • Najwyższe średnie frekwencje osiągnęły kluby: Legia Warszawa (20 455 widzów / mecz w Ekstraklasie), Górnik Zabrze (10 689 widzów / mecz w I lidze) oraz Radomiak Radom (2 755 widzów / mecz w II lidze). Średnia frekwencja na meczach Górnika Zabrze w I lidze była wyższa niż w 11 klubach Ekstraklasy, zaś średnia frekwencja na meczach Radomiaka Radom w II lidze była wyższa niż w 13 klubach I ligi.
  • Do najbardziej gościnnych klubów przyjmujących kibiców gości należały: Legia Warszawa (11 076 przyjętych kibiców gości w Ekstraklasie), Górnik Zabrze (1 684 przyjętych kibiców gości w I lidze) oraz Polonia Warszawa (1 441 przyjętych kibiców gości w II lidze).
  • Do najliczniejszych grup kibiców podróżujących za swoją drużyną (autoryzowanych) należały Lech Poznań (13 920 kibiców na wyjazdach), GKS Katowice (6 788 kibiców na wyjazdach) oraz Radomiak Radom (1 805 kibiców na wyjazdach).
  • Jeśli kibice podążali za swoją drużyną na mecz wyjazdowy to w grupie średnio: 256 osób (Ekstraklasa), 82 osoby (I liga), 41 osób (II liga). Największy wzrost liczebności grupy wyjazdowej odnotowano w I lidze (wzrost o 27 os. w porównaniu do poprzedniego sezonu).
  • 61% meczów w Ekstraklasie, 48% meczów w I lidze oraz 50% meczów w II lidze odbyło się przy obecności zorganizowanej / autoryzowanej grupy kibiców gości.

PEŁNA TREŚĆ RAPORTU NA STRONIE POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA