Aktualności

PZPN krytycznie o decyzji Ekstraklasy.

 wtorek, 15 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

PZPN: "Brak ceremonii pokazuje brak szacunku".

W grze o tytuł Mistrza Polski pozostaje warszawska Legia oraz Jagiellonia Białystok. Niewykluczone, że Wojskowi zdobycie kolejnego tytułu mogą przypieczętować podczas wyjazdowego spotkania z Lechem Poznań. Na podstawie dzisiejszej decyzji Ekstraklasy, ewentualna ceremonia wręczenie pucharu i medali, odbędzie się poza Bułgarską.

Krytycznie do decyzji spółki podszedł Polski Związek Piłki Nożnej, dla którego takie rozwiązanie jest okazaniem braku szacunku.

"Polski Związek Piłki Nożnej z wielkim zdziwieniem przyjął decyzję Ekstraklasy S.A. i czołowych klubów dotyczących wręczenia najważniejszych nagród na zakończenie sezonu 2017/2018.

Przenoszenie tej ceremonii z miejsca, gdzie najprawdopodobniej może nastąpić najważniejsze rozstrzygnięcie ligowego sezonu, pokazuje brak szacunku dla wysiłku piłkarzy oraz koniunkturalizm władz ligowej spółki.

Nie ma to nic wspólnego z duchem sportowej walki i spontanicznym uczczeniem wysiłku zawodników po najważniejszym meczu sezonu. W informacji władz Ekstraklasy S.A. podanej do publicznej wiadomości nie przedstawiono żadnych merytorycznych argumentów tak dziwnej decyzji. PZPN, jako udziałowiec spółki Ekstraklasa S.A. nie może godzić się na podobne praktyki ligowej spółki" - czytamy w komunikacie piłkarskiej centrali.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA