Aktualności

Prezes Wisły na temat reportażu "Superwizjera".

 wtorek, 09 października 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Klub zapowiada pozwy po reportażu Superwizjera.

W „Superwizjerze” w połowie września pokazano reportaż Szymona Jadczaka opisujący bliskie relacje Wisły Kraków i jej obecnego kierownictwa ze środowiskiem przestępczym. 

Wyemitowany materiał przedstawił rzekomy szereg powiązań z ostatnich lat między półświatkiem a władzami Białej Gwiazdy, które miały się nasilić połowie 2016 roku kiedy klub został kupiony przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

W tej sprawie klub wystosował stosowne oświadczenie, o którym pisaliśmy już na łamach serwisu. Teraz w wywiadzie dla serwisu laczynaspasja.pl do kontrowersyjnego materiału odniosła się prezes klubu Marzena Sarapata.

W programie padło wiele oskarżeń pod adresem Wisły Kraków. Prócz powiązań ze środowiskiem przestępczym, autor materiału zarzuca klubowi wsparcie, w postaci unikatowych koszulek w jakich zaprezentowali się zawodnicy Białej Gwiazdy.

Mówiąc całkowicie poważnie: nadal nie jestem w stanie zweryfikować, czy prawdę opowiedziano w materiale czy prawda było to co nam przekazano. Jedyna informacja, którą mieliśmy to ta, że kibic uległ wypadkowi w drodze na mecz Wisły Kraków - mówi prezes o wsparciu dla "Dudka". - W reportażu jest mowa o strzelaninie i gangsterskich porachunkach, ale naprawdę odkąd się dowiedziałam, że autora programu to interesuje, próbowałam zweryfikować – na wszelkie możliwe prezesowi klubu piłkarskiego sposoby – informacje dostępne o tym panu. Nie jestem w stanie potwierdzić, że to, co było powiedziane w „Superwizjerze” jest prawdą. Mówię to nie po to, żeby się usprawiedliwić, bo jeśli faktycznie tak było – sytuacja z koszulką nie powinna mieć miejsca i się z tym w 100% zgadzam.

Marzena Sarapata zapowiedziała, że klub złoży pozwy, a na drogę sądową ma wkroczyć również były wiceprezes klubu, Damian Dukat. - Pozwy złoży też spółka i TS, ale tego nie da się napisać na kolanie. Kibice się tego domagają, więc poinformujemy o tym natychmiast w momencie złożenia pozwu w sądzie. Musi to trochę potrwać, aby to było rzetelne - przyznała pani prezes.

Pełną treść wywiadu znajdziecie na łamach serwisu laczynaspasja.pl.

fot. em | 12zawodnik.pl  | Derby Krakowa
fot. em | 12zawodnik.pl | Derby Krakowa
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA