Aktualności

Poważne kłopoty finansowe Stomilu.

 czwartek, 13 września 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Stomilowi grozi wycofanie z I ligi.

Kłopoty finansowe Stomilu Olsztyn większą tajemnicą nie są. Nikt jednak nie przypuszczał, że może być aż tak źle. Nad klubem ciąży nawet widmo wycofania się z ligi w trakcie rundy jesiennej. W środę na temat sytuacji finansowej wypowiedział się prezes klubu Maciej Radkiewicz.

- Zdaję sobie sprawę, że takie informacje nie pomagają w budowaniu atmosfery wobec Stomilu, ale ja nie mogę ukrywać realnych problemów. Te wszystkie informacje przekazuję potencjalnym sponsorom i inwestorom, bo muszę uczciwie informować o sytuacji Stomilu – mówił Radkiewicz. - Grając w pierwszej lidze, potrzebujemy gwarancji finansowych, a ja przychodząc tutaj, zastałem niezabezpieczony budżet klubu. Ja nie chcę się tłumaczyć, a mówię to wszystko dlatego, że proszę wszystkich o „biało-niebieskich” sercach o pomoc naszemu klubowi. Bez realnego wsparcia, może się okazać, że nie dogramy do końca rundy jesiennej – powiedział prezes Stomilu.

Szacuje się, że dług Stomilu sięga blisko 2 milionów złotych. W tej kwocie zostały ujęte: zobowiązania finansowe wobec dostawców (ponad 815 tys.), zobowiązania publicznoprawne, w skład których wchodzą m.in. składki ZUS, oraz koszty Urzędu Skarbowego (ponad 678 tys.) oraz zobowiązania finansowe wobec byłych i obecnych pracowników klubu, w tym wobec zawodników (ponad 448 tys.).

W związku z trudną sytuacją finansową, klub rozpoczął zbiórkę pieniędzy. W przeszłości poprzez akcję „Milion dla Stomilu” udało zebrać się około 80 tys. zł, które uratowały drużynę w chwili kryzysu. Nową zbiórkę nazwano „Biało-niebieskie serce”. Zapewniamy, że każda złotówka będzie odnotowywana na naszej stronie internetowej z dopiskiem, na jakie cele została przekazana dana kwota. Będą również pojawiały się m.in. licytacje gadżetów związanych z "Dumą Warmii" oraz inne niespodzianki dla kibiców Stomilu, z których dochód zasili Stomil Olsztyn - możemy przeczytać na oficjalnej witrynie klubu.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA