Aktualności

Polonia nigdy nie zginie.

 czwartek, 04 stycznia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Marta Siewior / 12zawodnik.pl / Polonia - Raków
fot. Marta Siewior / 12zawodnik.pl / Polonia - Raków

Kibice Polonii Bytom na temat obecnej sytuacji klubu.

Rada Miejska w Bytomiu podjęła uchwałę likwidującą Bytomski Sport. Spółka, która została powołana kilka lat temu m.in. do budowy nowego stadionu oraz lodowiska dla Polonii Bytom, ma zostać rozwiązana do 30 czerwca. Warto wspomnieć, że spółka sprawuje pieczę również pod występującą obecnie w IV lidze drużyną piłkarską. Głównym powodem powziętej decyzji ma być niewywiązywanie się ze swoich zobowiązań i generowanie strat.

Radni chcą, żeby drużyna wróciła pod skrzydła spółki "KS Polonia Bytom SA" a to spowodowałoby jednocześnie przejęcie ogromnych długów spółki. Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom zwróciło się z apelem do wszystkich, którym nie jest obojętny los śląskiej drużyny. "(...)Tylko wspólnym i zdecydowanym działaniem jesteśmy wstanie osiągnąć nasz cel jakim jest uratowanie od zapomnienia jednej z najpiękniejszych kart śląskiej i polskiej piłki nożnej" - czytamy w komunikacie stowarzyszenia, którego pełną treści prezentujemy w rozwinięciu artykułu.

My, wszystkie osoby, dla których Polonia Bytom to więcej niż nazwa, jesteśmy zbulwersowani decyzją radnych Rady Miejskiej w Bytomiu o likwidacji spółki BS Polonia Bytom i tym samym próbie wymazania Polonii Bytom z piłkarskiej mapy Polski. Klub kontynuujący tradycje lwowskiej Pogoni, zamiast przygotowywać się do awansów sportowych, tak by godnie uczcić 100 -lecie klubu 4 stycznia 2020 roku może być zlikwidowany przez grupkę radnych, dla których tradycja, historia i emocje związane z klubem nic nie znaczą.

Stanowczo i z pełną determinacją wzywamy Radnych Rady Miejskiej w Bytomiu do podjęcia kroków mających na celu uratowanie klubu i możliwość jego awansu sportowego. Jest dla nas niepojęte jak można w taki sposób zupełnie lekceważyć ogromną rzeszę sympatyków i kibiców Polonii Bytom rozsianych po całej Polsce i świecie. Polonia Bytom to dorobek wielu pokoleń piłkarzy, działaczy i nas kibiców wspierających swoją drużynę w zwycięstwach jak i najtrudniejszych chwilach. Dzisiaj nadeszła jedna z najczarniejszych chwil dla naszego klubu, dlatego podejmiemy wszelkie możliwe kroki by wymóc na bytomskich radnych działania ratujące klub i jego dorobek. A przypomnijmy, że ten jest nie mały: zdobywca pucharu Rappana, zdobywca pucharu Ameryki, dwukrotny mistrz Polski, czterokrotny wicemistrz Polski, trzykrotny finalista Pucharu Polski.

Polonia to nie tylko przeszłość. Dzisiaj to ponad 350 dzieci i młodzieży, która na co dzień trenuje w bytomskim klubie, i która jest bardzo przywiązana do swoich barw klubowych.

Dlatego jeszcze raz wzywamy wszystkich sympatyków Polonii Bytom, kibiców piłkarskich i ludzi dla których piłka nożna nie jest obojętna do wsparcia naszej akcji i uratowania Polonii Bytom. Tylko wspólnym i zdecydowanym działaniem jesteśmy wstanie osiągnąć nasz cel jakim jest uratowanie od zapomnienia jednej z najpiękniejszych kart śląskiej i polskiej piłki nożnej.

POLONIA NIGDY NIE ZGINIE!

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA