Aktualności

Piłkarze Legii pobici przez kibiców.

 poniedziałek, 02 października 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Zawisza Bydgoszcz
fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Zawisza Bydgoszcz

Echa spotkania przy Bułgarskiej.

Zawodnicy warszawskiej Legii zostali pobici przez kibiców przed budynkiem klubowym po tym, jak wrócili z Poznania po porażce z Kolejorzem.

Jak informują dziennikarze Przeglądu Sportowego, część z nich nosi się z zamiarem rozwiązania kontraktu z winy klubu.

Na wracającą z Poznania drużynę czekała spora grupa kibiców. Gdy autokar podjechał pod stadion, ci zaatakowali zawodników i według medialnych doniesień, nie skończyło się "na 2,3 liściach". Nie dostało się tylko Arkadiuszowi Malarzowi, Michałowi Kucharczykowi i trenerowi Romeo Jozakowi.

Dzisiaj popołudniu klub zabrał stanowisko w tej sprawie, publikując na swojej oficjalnej witrynie oświadczenie.

Legia Warszawa informuje, że dokładnie analizuje zajścia, które miały miejsce w nocy z 1 na 2 października, po powrocie drużyny z przegranego meczu w Poznaniu.

Pierwsze ustalania wskazują, że grupa osób weszła na teren stadionu zgodnie z przyjętą praktyką po meczach wyjazdowych, co nie dawało ochronie obiektu podstaw do niepokoju. Niestety po wjeździe autokaru na parking doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny z udziałem zawodników oraz członków sztabu, które łącznie trwały ok. 8 minut.

Klub ma świadomość silnych emocji związanych z niepowodzeniem sportowym drużyny, ale jednoznacznie potępia wyrażanie ich w sposób odbiegający od przyjętych norm.

Podstawową zasadą w Legii powinna być zasada wzajemnego szacunku. Nawet w trudnych i konfliktowych sytuacjach klub nie będzie tolerował przekraczania normalnie obowiązujących granic.

Legia będzie dalej wnikliwie analizowała wszystkie fakty związane z incydentem i na podstawie wyciągniętych wniosków podejmie wszelkie możliwe działania, aby zapewnić zawodnikom i wszystkim pracownikom klubu pełne bezpieczeństwo.

 

źródło: Przegląd Sportowy / legia.com

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA