Aktualności

Pięć klubów ukaranych przez Komisję Ligi.

 środa, 31 października 2018 r., dodano przez matredakcja

zdjęcie ilustracyjne | fot. Paulina Szmid | 12zawodnik.pl
zdjęcie ilustracyjne | fot. Paulina Szmid | 12zawodnik.pl

Pięć klubów ukaranych przez Komisję Ligi.

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z niewłaściwą organizacją zawodów 13. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa na klub Jagiellonia Białystok nałożono karę w wysokości 10 tysięcy złotych. Za zachowanie kibiców gości podczas ww. meczu, polegające m.in. na spaleniu flag gospodarzy oraz zniszczeniu infrastruktury stadionowej, na klub Legia Warszawa nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 najbliższe mecze z Jagiellonią w Białymstoku.

W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Miedź Legnica - Śląsk Wrocław w 13. kolejce Ekstraklasy, na klub Miedź Legnica nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia w 13. kolejce Ekstraklasy na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec w 13. kolejce Ekstraklasy na klub Zagłębie Sosnowiec nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 najbliższy mecz w Ekstraklasie.

Sprawy zachowania kibiców Górnika Zabrze na meczu 13. Kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin oraz zachowania zawodnika Bartosza Kwietnia po meczu Jagiellonia - Legia będą rozpatrywane na kolejnym posiedzeniu Komisji Ligi.
 

źródło: Ekstraklasa SA

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA