Aktualności

Oświadczenie Ruchu Chorzów.

 wtorek, 03 kwietnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Oświadczenia klubu i kibiców.

Przegrane sobotnie derby z GKSem Tychy sprawiły, że sytuacja chorzowskiego Ruchu w ligowej tabeli jest na prawdę trudna. Drużyna z Cichej zajmuje aktualnie ostatnią pozycję w I lidze ze sporą stratą punktów do miejsca dającego spokojne utrzymanie się w lidze.

Nie wszystkim towarzyszy jednak minorowy nastrój. Dwóch zawodników - Vilim Posinković i Bojan Marković po meczu w Tychach udało się do baru, gdzie w dobrym humorze konsumowali trunki wpływające na percepcję ogólną. Fotki z lokalu szybko jednak trafiły do sieci i wywołały oburzenie wśród fanów Ruchu.

„Ruch Chorzów z pełną powagą podchodzi do informacji i zdjęć publikowanych w mediach i mediach społecznościowych, a dotyczących zachowania dwóch naszych piłkarzy. Właściwa rekcja wymaga rozmów z samymi zainteresowanymi i sztabem trenerskim. Do czasu ich przeprowadzenia i podjęcia stosownych decyzji powstrzymujemy się od komentowania zdarzenia” – napisał zarząd Ruchu w swoim oświadczeniu.

Stowarzyszenie Kibiców "Wielki Ruch" oraz grupy kibicowskie Ruchu Chorzów wydały komunikat, w którym domagają się rozwiązania kontraktu z Vilimem Posinkoviciem.


"My kibice Ruchu Chorzów kategorycznie żądamy natychmiastowego rozwiązania kontraktu z Vilimem Posinkoviciem z winy zawodnika!

Ruch jest naszym życiem. Przemierzamy za swoim Klubem tysiące kilometrów. Organizujemy dla niego akcje poprawiające jego wizerunek i niesiemy pomoc potrzebującym. Wydajemy pieniądze na bilety, karnety i pamiątki klubowe. Nieważne, czy walczymy o mistrzostwo, gramy w Lidze Europy czy bijemy się o utrzymanie w 1 lidze... Jesteśmy w stanie znieść wiele, bo nasza miłość do Klubu jest ślepa. To jest jednak moment, gdy mówimy kategorycznie "dosyć". Dla nas ten człowiek znany bardziej z imprez niż dobrych wyników sportowych nie jest już piłkarzem Ruchu Chorzów. Nie jest, bo nie zasługuje, aby wyjść w koszulce z herbem czternastokrotnego mistrza Polski na piersi.

W tej trudnej sytuacji, gdy wszyscy mobilizujemy się we wspólnej walce, niektórzy wolą kompromitować nasz Klub podwójnie. Raz, postawą na boisko. Dwa, występując w materiałach jakie zostały upublicznione w Internecie.

Ten "najemnik" stracił prawo do tego, aby grać w Ruchu Chorzów. Jego miejsce powinien zająć piłkarz, który wie dla kogo gra i jakie to niesie za sobą obowiązki.

WIELKI RUCH
Stowarzyszenie Kibiców

oraz
grupy kibicowskie Ruchu Chorzów"

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA