Aktualności

Oświadczenie Elany Toruń.

 sobota, 03 lutego 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Elana Toruń - Górnik Konin
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Elana Toruń - Górnik Konin

Oświadczenie toruńskiej Elany.

W minionym tygodniu głośno było o wydarzeniach w Toruniu za sprawą publikacji kibiców Apatora i niespodziewanej wizyty fanów Elany. Zdaniem sympatyków żużlowej drużyny, fani Elany mieli wtargnąć do domu jednego z kibiców Apatora a przeprowadzona rozmowa nie przebiegała bynajmniej z pokojowym nastawieniem.

Temat szybko podchwyciły lokalne media, które jednoznacznie wydarzenia z końca stycznia połączyły z kibicami piłkarskiej drużyny ferując wyroki na sympatykach Elany, godząc tym samym w dobre imię klubu. Do sprawy postanowili odnieść się włodarze klubu, publikując w sieci stosowne oświadczenie, w którym odcinają się od zajść na jednej z posesji w gminie Lubicz.

W nawiązaniu do publikacji na portalach www.nowosci.com.pl oraz www.ddtorun.pl artykułów dotyczących działalności przestępczej, w których autorzy publikacji łączą te zdarzenia z kibicami Elany Toruń, Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A. oświadcza, iż w pełni potępia tego typu zachowania i w całości odcina się o tego typu działań osób prywatnych. Zaznaczyć należy, że obecnie sprawę bada toruńska Policja, która nie udziela informacji na temat zajścia, a jedynie, jak poinformowała Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji, „Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem naruszenia miru domowego i gróźb karalnych”.

Niezrozumiałym zatem jest przywoływanie i łączenie z zaistniałą sytuacją Elany Toruń. Zarówno w publikacji pt. „Brutalny napad kiboli Elany Toruń [FOTOSTORY]” (www.nowosci.com.pl), jak również w publikacji pt. „Policja zabrała głos w sprawie wtargnięcia do mieszkania kibica Apatora!” (www.ddtorun.pl) autorzy nad wyraz łatwo łączą nazwę Klubu z zajściem jakie miało mieć miejsce w dniu 24 stycznia 2018 r. Takie działania szkodzą dobremu imieniu Toruńskiego Klubu Piłkarskiego ELANA S.A., a także niweczą wysiłek piłkarzy i działaczy oraz zaangażowanie kibiców Elany Toruń w budowaniu jakości, tożsamości i popularności toruńskiej piłki nożnej. Ponadto wiązanie nazw toruńskich klubów z działalnością przestępczą, jest wysoce niepoprawne i szkodzi całemu toruńskiemu środowisku sportowemu.

Nadmienić należy również, że Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A. oraz kibice Elany Toruń od lat włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne. Jednocześnie podtrzymujemy wspieranie działań zmierzających do minimalizowania przejawów antagonistycznych zachowań w toruńskim sporcie oraz działań w celu wyeliminowania patologii ze sportowych aren.

źródło: elanatorun.com
 

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA