Aktualności

O pirotechnice przy Piłsudskiego.

 sobota, 13 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Wnosić, palić, depenalizować!

Emocje z ligowymi rozgrywkami sięgają zenitu. Choć niektóre klubu powoli zastanawiają się już nad chłodzeniem szampana bądź budową zespołu na kolejny sezon, który podniesie się po degradacji, mało klarowna sytuacja wydaje się być w pierwszej grupie trzecioligowców.  Liderem w dalszym ciągu pozostaje Drwęca jednak aspiracje do awansu przejawiają znajdujące się tuż za nią dwie łódzkie ekipy. Niewątpliwie najbliższe spotkania Widzew rozegra w dwunastu. Fanatycy RTSu od początku rundy udowadniają, że są mocnym wsparciem dla swoich zawodników, jednak klub po raz kolejny zwraca się do nich z apelem dotyczącym sposobu wspierania swojej jedenastki. 

W opublikowanym dzisiaj komunikacie, sternicy łódzkiego klubu przestrzegają swoich kibiców przed użyciem materiałów pirotechnicznych na jakimkolwiek spotkaniu.

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew przypomina, że podczas meczów Widzewa na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138, stanowiących imprezę masową, panuje bezwzględny zakaz stosowania środków pirotechnicznych. Jednocześnie informujemy, że podczas spotkania przedstawicieli Klubu z Policją, służba ta stanowczo i kategorycznie zaznaczyła, że w przypadku odpalenia choćby jednej racy podczas któregokolwiek meczu domowego Widzewa, wnioskować będzie o zamknięcie całego stadionu. Zwracamy się w związku z tym z prośbą do wszystkich fanów o uszanowania zasad i reguł organizacji imprez masowych i dbanie o dobre imię oraz wizerunek ukochanego przez nas wszystkich Klubu.

Wspólnymi siłami walczmy o awans! - przeczytać możemy na oficjalnej witrynie klubu.

Chyab każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem kibicowskiego życia są oprawy z użyciem pirotechniki. Niejednokrotnie to właśnie te efektowne choreografie stanowią czynnik, który przyciąga ludzi na stadiony i nadaje im kolorytu. Doczekamy się w końcu  w niedalekiej przyszłości regulacji prawnych, które pozwolą odpalać race bez obawy o negatywne konsekwencje?

źródło: widzew.com
 

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA