Aktualności

Mielec z ośrodkiem Kibice Razem.

 sobota, 03 lutego 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Maciej Niezgoda | 12zawodnik.pl
fot. Maciej Niezgoda | 12zawodnik.pl

Chłopcy ze Stali dołączyli do projektu Kibice Razem.

W lipcu ubiegłego roku kibice jednego z najbardziej utytułowanych piłkarskich klubów Podkarpacia powołali do życia stowarzyszenie zajmujące się działalnością społeczną jak i dbaniem o dobry wizerunek klubu czy kibicowskim rzemiosłem.

Dzięki działalności "Chłopców ze Stali" Mielec dołączył do ogólnopolskiego programu "Kibice razem". Oficjalne otwarcie pierwszej tego typu placówki na Podkarpaciu planowane jest na przełomie marca i kwietnia.

Inicjatywa "Kibice Razem" to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Sportu, Polskiego Związku Piłki Nożnej i samorządów.

Celem strategicznym programu jest poprawa organizacji i poziomu bezpieczeństwa imprez sportowych poprzez kontynuowanie dialogu i współpracy z kibicami. Cel ma być osiągnięty poprzez systematyczne udzielanie wsparcia dla pozytywnych inicjatyw kibiców, pomaganie w rozwoju czy profesjonalizacji stowarzyszeń kibiców.

Pomysł stworzenia tego typu ośrodków został zaczerpnięty od naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszy Fanprojekte powstał w 1981 roku w Bremie, gdzie pracownicy miejscowego uniwersytetu podjęli się moderacji dyskusji, jaka toczyła się w środowisku kibiców Werderu Brema po tragicznej śmierci jednego z nich podczas zamieszek z udziałem kibiców HSV.

W Polsce na przestrzeni ostatnich kilku lat, powstało już 17 placówek z projektu Kibice Razem.

infografika: PZPN
infografika: PZPN
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA