Aktualności

Legia przekazała pieniądze dla Powstańców.

 poniedziałek, 02 października 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Piotr Mazur / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - FK Astana
fot. Piotr Mazur / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - FK Astana

Legia przekazała Powstańcom pieniądze ze zbiórki kibiców.

Przedstawiciele stołecznego klubu i Fundacji Legii oficjalnie przekazali Związkowi Powstańców Warszawskich wszystkie środki zebrane na skutek akcji kibiców, zorganizowanej po nałożeniu na klub kary za oprawę upamiętniającą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wojskowi zostali ukarani przez UEFA grzywną w wysokości 35 tys. euro (ok. 140 tys. zł) za powstańczą oprawę zaprezentowaną podczas spotkania trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana.

Chwilę po zakończonym spotkaniu wiele mówiło się o ukaraniu klubu za oprawę, jaką zaprezentowali kibice na Żylecie. Choreografia zaprezentowana przez legionistów zyskała uznanie nawet wśród kibiców, którzy co tu dużo pisać, nie przepadają za warszawskim klubem, stąd też nie dziwi fakt organizacji zbiórki środków na pokrycie nałożonej sankcji.

Klub jednak szybko podjął decyzję, iż kara zostanie opłacona z klubowych pieniędzy a zebrane fundusze trafią na konto Związku Powstańców Warszawskich.

- Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom i innym osobom, które wzięły udział w tej akcji. Jesteśmy tu przede wszystkich w ich imieniu. Klub od początku nie miał wątpliwości, że pieniądze ze zbiórki powinny trafić do Powstańców, dlatego kara została zapłacona z własnych środków, a teraz z radością możemy symbolicznie przekazać zebrane środki Związkowi Powstańców Warszawskich - powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

- Po raz kolejny kibice zrobili dla nas coś wspaniałego. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc, bo wiemy, że ta pomoc płynie z serca - mówiła wzruszona dr Jędrzejewska, która w trakcie powstania była sanitariuszką, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA