Aktualności

Lechia pomoże potrzebującym kibicom.

 środa, 12 lipca 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl
fot. Bron / 12zawodnik.pl

Gdański klub pomoże potrzebującym kibicom.

Rodzeństwo Dorota i Tadeusz z Gdańska to od lat wierni kibice Biało-Zielonych. Większość swojego życia spędzili w domu dziecka, a teraz próbują stworzyć ciepły dom dla swoich rodzin.

Fundacja Lechii Gdańsk wraz ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły pragnie wspomóc ich w tym dziele.

Dorota i Tadeusz od 7 roku życia przebywali w domu dziecka. Od lat są kibicami Lechii i gdy tylko mogą wspierają Biało-Zielonych na Stadionie Energa Gdańsk. Po wkroczeniu w dorosłość ze wszystkich sił starają się stworzyć dla siebie, a przede wszystkim swoich dzieci (Dorota samotnie wychowuje rocznego Maćka i 5-letnią Zosię, zaś Tadeusz również samotnie opiekuje się swoim synem - 3,5-letnim Igorem) ciepły, rodzinny i bezpieczny dom. 20-letnia dziś Dorota i 22-letni Tadeusz dbają również o swojego ojca, który mieszka razem z nimi. Z pensji Tadeusza oraz skromnej renty ojca całej rodzinie trudno o zapewnienie godziwych warunków mieszkaniowych. Niewielkie środki finansowe nie starczają na przeprowadzenie niezbędnego remontu mieszkania, które znajduje się w fatalnym stanie technicznym.

Fundacja Lechii Gdańsk i Stowarzyszenie Piękne Anioły, a także sponsorzy gdańskiego klubu: firma CEKOL, Leroy Merlin przy ul. Szczęśliwej w Gdańsku, partner Fundacji Lechii Gdańsk firma Maszrol i firmy partnerskie Stowarzyszenia: Perfect Construction, Dekoral i Castorama chcą pomóc Dorocie i Tadeuszowi i wyremontować ich mieszkanie. Wy również możecie dołączyć do nas. Każda chętna para rąk do pracy jest na wagę złota. Poszukujemy hydraulika, elektryka, kafelkarza oraz pracowników ogólnobudowlanych min. do prac przy wyburzeniach i odgruzowywaniu, którzy charytatywnie wsparliby swoją pracą remont w mieszkaniu Doroty i Tadeusza.

Remont planowany jest od 25 lipca i potrwa około dwóch tygodni.

Wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się do akcji prosimy o kontakt: social@lechia.pl

źródło: lechia.pl

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA