Aktualności

Lech nie odwoła się od decyzji wojewody.

 środa, 13 czerwca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Kolejorz nie złoży odwołania od decyzji wojewody. Włodarze klubu liczą na zmniejszenie kary?

W dniu dzisiejszym (tj. 13.06.) uprawomocni się decyzja wojewody wielkopolskiego podjęta po wydarzeniach towarzyszących spotkaniu z warszawską Legią. Przypomnijmy - Zbigniew Hoffmann zamknął stadion przy Bułgarskiej aż na pięć meczów ligowych i trzy w eliminacjach europejskich pucharów. Klub zadecydował, że nie podejmie procedury odwoławczej na szczeblu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem Zarządu Lecha Poznań jest wypracowanie działań prewencyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Część z nich została już podjęta -czytamy na oficjalnej witrynie klubu.

Włodarze klubu uznali, że droga odwoławcza przez MSWiA byłaby prawdopodobnie bardzo długa i nie wiadomo, czy udałoby się uzyskać zmianę decyzji.

Nie oznacza to jednak, że Lech nie podejmie żadnych działań mających zmniejszyć wymiar kary. Najprawdopodobniej klub obierze inną ścieżkę prawną. Zbigniew Hoffmann ma powołać zespół, który będzie pracował nad podniesieniem bezpieczeństwa na stadionie, w którym znajdą się przedstawiciele policji oraz straży pożarnej. W jego skład mają być również włączone osoby z klubu.

Czy zaangażowanie poznańskiego klubu sprawi, że wojewoda zmieni złagodzi wcześniej nałożone sankcje? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Gdyby jednak sankcja nie uległa zmniejszeniu, trybuny stadionu przy Bułgarskiej zostaną otwarte dla kibiców dopiero w połowie października.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA