Aktualności

Koroniarze dotrzymali słowa.

 poniedziałek, 03 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Grinch | 12zawodnik.pl
fot. Grinch | 12zawodnik.pl

Fanatycy kieleckiej Korony pokryli straty po pucharowym spotkaniu z Wisłą Sandomierz.

Październikowe spotkanie Wisły Sandomierz z Koroną Kielce obiło się szerokim echem w ogólnopolskich mediach za sprawą awantury towarzyszącej temu spotkaniu. Pozaboiskowe wydarzenia, które doprowadziły do przerwania meczu na blisko 30 minut zostały stanowczo skrytykowane zarówno przez klub z Sandomierza jak i kielecką Koronę.

"Stanowczo potępiamy i odcinamy się od takiego zachowania, nie godzimy się na to, aby kibice jakiegokolwiek klubu psuli wysiłek wielu osób i swoim zachowaniem niszczyli obraz pięknego sportu, jakim jest piłka nożna. Z całym przekonaniem zapewniamy, iż wyciągnięte zostaną konsekwencje w stosunku do osób odpowiedzialnych za organizację wyjazdu naszych kibiców oraz osób, które zachowywały się nieodpowiednio. Wierzymy jednocześnie, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy" - informowała jeszcze w tygodniu rozegrania meczu Korona.

Według sporządzonego protokołu, zniszczeniu uległo 65 siedzisk dla publiczności a także częściowo spalona została bieżnia tartanowa. Kibice Korony Kielce zdeklarowali się, że koszty napraw i sprzątania obiektu pokryją z własnej kieszeni.

Tak też się stało. Jak informuje serwis echodia.eu, Wisła Sandomierz otrzymała przelew od Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce na pokrycie strat po pucharowym spotkaniu.

Mecz Wisły z Koroną spotkał się z reakcją Komisji Dyscyplinarnej PZPN. III-ligowy klub musiał zapłacić 7 tys. złotych grzywny, a spotkanie 1/16 Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie mogło być zorganizowane jako impreza masowa.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA