Aktualności

Koniec sagi związanej z modernizacją stadionu Polonii?

 wtorek, 10 kwietnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. 12zawodnik.pl
fot. 12zawodnik.pl

Czy to koniec zawirowania wokół modernizacji obiektu bytomskiej Polonii?

O modernizacji obiektu Polonii Bytom mówi się już od dłuższego czasu, jednak do tej pory niewiele zostało zrobione w tym kierunku. Wszystko wskazuje na to, że okres oczekiwania i pustych słów bez pokrycia kibice Polonii moga mieć już za sobą.

Spółce Bytomski Sport w końcu udało porozumieć się z wykonawcą w sprawie przebudowy stadionu Polonii Bytom przy ul. Olimpijskiej. Po dwóch miesiącach od głośnej sesji Rady Miejskiej umowa została podpisana, a miasto wyda blisko 40 milionów na obiekt dla IV-ligowego klubu.

Choć przetarg na budowę stadionu Polonii Bytom zakończył się rok temu, to umowę na jego budowę z wykonawcą, firmą S-Sport, spółka odpowiadająca za realizację całej inwestycji - czyli Bytomski Sport, podpisała dopiero w piątek 6 marca. Poślizg wynikał z problemów z dopełnieniem formalności ze strony wykonawcy, który przede wszystkim miał problemy z zapewnieniem gwarancji należytego wykonania umowy.

Sam inwestor zmodernizuje cały stadion w formule "projektuj i buduj". Mówiąc w skrócie, najpierw będzie musiał zaprojektować cały obiekt, co ma potrwać osiem miesięcy, a następnie rozpocznie modernizację, na którą - według umowy, będzie miał 26 miesięcy. - W tej chwili będziemy pracować nad koncepcją. Potem szczegółowo zaprojektujemy cały obiekt - podkreśla Adam Kaczyński, prezes spółki S-Sport.

Spółka wybuduje nowy obiekt niemal od zera. Jedyne, co pozostanie po starym stadionie, to podgrzewana murawa oraz oświetlenie. Powstaną trzy trybuny, które mają pomieścić 8200 kibiców. W trybunach znajdą się m.in. pomieszczenia biurowe i gospodarcze.

Co ciekawe, w umowie nie ma jednak mowy o szatniach dla piłkarzy, gdyż docelowo  mają się znajdować w części hali wielofunkcyjnej, która razem ze stadionem ma tworzyć kompleks sportowy.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA