Aktualności

Kolejna interwencja w sprawie Rakowa.

 poniedziałek, 13 listopada 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Marta Siewior / 12zawodnik.pl / Raków - Wisła Puławy
fot. Marta Siewior / 12zawodnik.pl / Raków - Wisła Puławy

Władze Pierwszej Ligi Piłkarskiej wystosowały list do prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka w sprawie Rakowa.

Częstochowski ratusz rozwiązał umowę z Rakowem na promocję miasta poprzez sport. Jest to pokłosie wydarzeń do jakich doszło przy Cichej podczas spotkania chorzowskiego Ruchu z Rakowem. Zachowanie kibiców stało się gorącym tematem w publicznej dyskusji, gdzie padło wiele nieprzychylnych słów w kierunku sympatyków spod Jasnej Góry. Mimo nieprzychylnych zdań w ich kierunków, wiele osób za irracjonalną uważa jednak decyzję magistratu, który wycofał się z dofinansowania klubu, nakładając przy tym dodatkowe sankcje finansowe na klub. Końcem ubiegłego tygodnia do magistratu trafiło pismo od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który zwrócił się z apelem o ponowne przeanalizowanie sprawy i zmianę decyzji. Taką samą narrację przyjęły również władze pierwszoligowych rozgrywek.

Pierwsza Liga Piłkarska - podmiot zrzeszający wszystkie kluby piłkarskie biorące udział w rozgrywkach ligowych Nice 1. Ligi - z uwagą obserwuje sytuację, w jakiej w ostatnich dniach znalazł się klub Raków Częstochowa.

Decyzja o wypowiedzeniu umowy promocyjnej pomiędzy miastem a klubem połączona z naliczeniem dodatkowej kary umownej spowodowała trudności finansowe, które - jak dowiadujemy się z przekazów medialnych - mogą skutkować opóźnieniami w płatności wynagrodzeń wobec pracowników, trenerów oraz piłkarzy. Pragniemy podkreślić, iż zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób zachowywała się część kibiców Rakowa podczas meczu w Chorzowie. Taka postawa musi się wiązać ze stanowczym potępieniem i szybką reakcją ze strony odpowiednich władz związkowych oraz organów ścigania. Szanujemy autonomię Pana Prezydenta w korzystaniu z zapisów podpisanej umowy promocyjnej. Chcielibyśmy wskazać, iż Raków Częstochowa to nie tylko grupka negatywnie zachowujących się kibiców. Ten klub to także kawałek historii polskiej piłki nożnej. Aktualnie to ambitna drużyna uzyskująca coraz lepsze wyniki na zapleczu Ekstraklasy oraz podmiot ze śmiałymi wizjami rozwoju i wyraźnym pomysłem na walkę o czołowe miejsca w rozgrywkach Nice 1. Ligi. Wreszcie Raków to także kibice - w zdecydowanej większości głośno i kulturalnie dopingujący swój zespół. To wszystko powoduje, iż - w naszej opinii - oceniając zaistniałą sytuację należy osadzić ją w szerszym kontekście, uwzględniającym funkcjonowanie klubu w mieście przez wiele wcześniejszych lat.

Mając to na względzie zwracamy się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o ponowną, wnikliwą analizę sytuacji związanej z zawartą umową promocyjną. Głęboko wierzymy, że ocena taka pozwoli na osiągnięcie porozumienia, a promujące polską piłkę nożną hasło „Łączy nas piłka” stanie się mottem w relacjach pomiędzy miastem Częstochowa a klubem piłkarskim z ulicy Limanowskiego - piszą władze Nice 1 Ligi w liście do prezydenta Częstochowy.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA