Aktualności

Kluby dla klubu.

 niedziela, 06 stycznia 2019 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl | Karpaty - Unia
fot. em | 12zawodnik.pl | Karpaty - Unia

Glinik Gorlice dla Wisły.

Ważą się losy krakowskiej Wisły. Biała Gwiazda stoi na skraju bankructwa a ludzie z nią związani nerwowo poszukują inwestora który pokryje zobowiązania wobec zawodników i wierzycieli klubu. Wobec zamieszania z rzekomym przejęciem klubu przez budzące wielu zastrzeżeń zagraniczne konsorcjum, PZPN podjął decyzję o zawieszeniu licencji na grę w Ekstraklasie.

Swoją pomoc zaoferował były prezes warszawskiej Legii Bogusław Leśniodorski, którego kancelaria ma zająć się wyjściem na prostą z "prawnego impasu" w jakim znalazła się Wisła.

Nie jest to jedyna pomoc jaka kierowana jest w kierunku Białej Gwiazdy. Powstałe końcem ubiegłego roku stowarzyszenie Socios Wisła deklaruje chęć udzielenia pożyczki, by chociaż częściowo pokryć zobowiązania wobec zawodników.

Z finansowym wsparciem wychodzi także występujący obecnie w IV lidze Glinik Gorlice. Zarząd klubu podjął się zainicjowania akcji "Klubu dla klubu", którego głównym celem jest zachęcenie innych klubów do przekazania pewnej sumy pieniędzy, która przekazana zostanie na konto Białej Gwiazdy.

"W tym ciężkim okresie dla Wisły Kraków stańmy ponad klubowymi podziałami, zjednoczmy się i nie dopuśćmy do upadku ikony polskiej piłki. GKS GLINIK Gorlice jako inicjator proponuje, aby zainteresowane naszą akcją kluby przekazały kwotę 2000 zł i wspólnie włączyły się w pomoc dla krakowskiej drużyny.

Prosimy o wsparcie każdego, dla którego piłka nożna to coś więcej niż tylko sportowa rywalizacja." - czytamy na oficjalnej witrynie małopolskiego klubu.

źródło: gksglinik.pl

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA