Aktualności

Kibice Wisły zbierają pieniądze dla klubu.

 środa, 11 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl | Derby Krakowa
fot. em | 12zawodnik.pl | Derby Krakowa

"Nie uratujesz Wisły za tydzień, albo jutro. Musisz zrobić to teraz!"

U progu nowego sezonu krakowska Wisła została bez stadionu. 30 czerwca wygasła umowa dzierżawy stadionu przy Reymonta, na którym Biała Gwiazda rozgrywa swoje mecze.

Początkiem lipca magistrat poinformował, że ze względu na zadłużenie klubu wobec miejskich instytucji nowa umowa nie zostanie podpisana.

Warunkiem podpisania nowej, jest częściowe spłacenie długu, który wobec Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu  wynosi niespełna 4 mln złotych. I tu pojawiają się schody, bowiem klub nie dysponuje na tę chwile takimi środkami.

Włodarze krakowskiego klubu prowadzą rozmowy dotyczące wynajęcia stadionu i rozgrywania spotkań w roli gospodarza m.in. w Gliwicach i Sosnowcu. Według nieoficjalnych doniesień wiele mówi się również o Niecieczy.

Z inicjatywą zbiórki pieniędzy by uregulować chociaż część zobowiązań wyszło Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków.

"Biała Gwiazda znalazła się na największym zakręcie w swojej historii. Nie możemy dopuścić do tego, aby nasz klub nie tylko nie grał na własnym stadionie, ale i popadł w jeszcze większe tarapaty. Jesteśmy niezmiernie zbulwersowani ostatnimi wydarzeniami, ale jednocześnie apelujemy do wszystkich kibiców o rozsądek. Podziały są nam zupełnie niepotrzebne i nikt na nich nie wygra.

Musimy ratować Wisłę! Pieniądze można wpłacać na podane poniżej konto. Całość środków wraz z rozliczeniem zostanie przekazana na spłatę zadłużenia klubu wobec miasta. Codziennie będziemy publikować raport wpłat z imieniem wpłacającego, oraz aktualny stan konta.

Nie uratujesz Wisły za tydzień, albo jutro. Musisz zrobić to teraz!" - przeczytać możemy w komunikacie SKWK.

53 1910 1048 2116 9532 4744 0003
wpłata na cele statutowe
SKWK, ul. Reymonta 22, 30-059 Kraków
Kod SWIFT Deutsche Bank Polska S.A. to DEUTPLPX
IBAN: PL53 1910 1048 2116 9532 4744 0003

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA