Aktualności

Kibice Śląska z rekordem świata.

 wtorek, 15 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Śląsk Wrocław - Termalica Nieciecza
fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Śląsk Wrocław - Termalica Nieciecza

Niepełnosprawni kibice wrocławskiego Śląska pobili rekord świata.

W ramach "Tygodnia bez barier" Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, WKS Śląsk Wrocław i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu zorganizowali historyczne wydarzenie. Akcja #ŚląskBezBarier miała na celu ściągnąć jak najwięcej kibiców z niepełnosprawnościami na ostatni mecz z Piastem Gliwice. Dotychczasowy rekord takich fanów na spotkaniu piłkarskim wynosił 1005 osób, a ustanowiony został podczas meczu Śląska z Lechią Gdańsk, w kwietniu 2005 roku.

Spotkaniem z Piastem fanom Śląska udało się poprawić ustanowiony przez ich samych rekord świata - z wysokości trybun mecz z gliwiczanami zobaczyło 1074 kibiców.

- To sukces wszystkich, którzy byli na stadionie. Fundacji, organizacji, stowarzyszeń, szkół, różnych ośrodków, które na co dzień wspierają i pracują z osobami niepełnosprawnymi. Na mecz przyjechały osoby z całego Dolnego Śląska, a nawet jedna osoba z okolic Krakowa. Dowiedziała się o akcji i przyjechała, by nas wspierać. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tym wydarzeniu - mówił Michał Fitas, prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

źródło: slaskwroclaw.pl

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA