Aktualności

Kibice Śląska biją rekord świata.

 poniedziałek, 07 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Kibice Śląska Wrocław biją rekord świata.

5 maja obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Aby w szczególny sposób podkreślić udział niepełnosprawnych kibiców w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu, Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, WKS Śląsk Wrocław i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu w ramach „Tygodnia Bez Barier” podczas najbliższego spotkania z Piastem Gliwice będzie próbowało pobić nieoficjalny rekord świata w licznie osób niepełnosprawnych oglądających na żywo mecz piłki nożnej. 

- W tym roku będziemy obchodzić jubileusz 10 lat współpracy ze Śląskiem Wrocław. Akcją „Śląsk bez barier” chcieliśmy podkreślić, że Śląsk zawsze wspierał osoby niepełnosprawne. Zapraszamy wszystkie szkoły, instytucje, organizacje pozarządowe. Wsparcia w naszych działaniach udziela nam także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, za co serdecznie dziękuję. Cieszę się, że znów możemy zrobić coś niezwykłego – mówił Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

- Zależy nam, aby zgromadzić jak największą liczbę osób z niepełnosprawnościami na meczu z Piastem Gliwice. Liczymy, że pobijemy rekord i na trybunach Stadionu Wrocław znów pojawi się ponad tysiąc kibiców niepełnosprawnych - powiedział Michał Fitas, prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

źródło: slaskwroclaw.pl

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA