Aktualności

Kibice piszą petycję do rządu Beaty Szydło.

 sobota, 07 stycznia 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Pacos / 12zawodnik.pl / VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców  2
fot. Pacos / 12zawodnik.pl / VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców 2

Kibice na Jasnej Górze.

Już po raz 9 fanatycy polskich klubów spotkali się w Częstochowie na patriotycznej pielgrzymce. Tegoroczne spotkanie jest hołdem dla żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w 75. rocznicą powstania tej organizacji i przypomnieniem postaci tzw. bł. „Piątki Poznańskiej”. Podobnie jak w roku ubiegłym, spotkanie w Częstochowie było okazją do wystosowania petycji skierowanej do głowy polskiego rządu, p. Beaty Szydło w którym środowiska kibicowskie "apelują o nie zatrzymywanie się w naprawie naszej Ojczyzny".

Serwis wpolityce.pl publikuje pełną treść tekstu, który trafił na maila redakcji; my przedstawiamy Wam jego najciekawsze fragmenty.

(...) Z zadowoleniem przyjmujemy do wiadomości, że zdecydowana większość naszych postulatów (chodzi o petycję, która trafiła do premier Beaty Szydło w ubiegłym roku -red.) jest rozpatrywana pozytywnie przez polski rząd i wdrażana w życie.

Cieszy nas szczególnie kwestia przywilejów i ochrony prawnej wobec Żołnierzy Niezłomnych- wyklętych przez władze komunistyczne.

Mocną stroną polskiego rządu jest, splatająca się z powyższą kwestią, aktywna pomoc dla obywatelskich oddolnych inicjatyw patriotycznych, sławiących i przypominających polskich bohaterów podczas inscenizacji historycznych, pokazów filmowych, sztuk teatralnych itp. (...)

(...) Domagamy się wyrównania kwot wolnych od podatku i zrównania społeczeństwa w sprawiedliwym systemie podatkowym (...) prosimy o przyspieszenie akcji repatriacyjnej Polaków ze Wschodu, gdyż tempo tych działań jest zbyt powolne

(...) domagamy się wprowadzania w naszym kraju deregulacji na wzór wprowadzonych w Rumunii i na Węgrzech, które pozwoliły gospodarkom tych krajów uzyskać ponad 5% PKB (...)

(...) Jesteśmy zainteresowani na jakim etapie znajdują się rozmowy na temat roszczeń środowisk żydowskich w stosunku do Polski (...)

(...)Prosimy o zwiększenie tempa działań w budowaniu komórek i organów, które ścigałyby zbrodniarzy reżimu komunistycznego (np. Stefan Michnik), jak i osób, które dopuściły się wynaturzeń podczas prywatyzacji po 1989(...)

Więcej na łamach serwisu wpolityce.pl.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA