Aktualności

II Turniej Miłośników Krwawych Sportów.

wtorek, 06 lutego 2018 r., dodano przez matredakcja

Sportowa Korona.

Fanatycy kieleckiej Korony zimową przerwę postanowili urozmaicić turniejem sportów walki. Początkiem miesiąca w klubie Klincz odbył się II Turniej Miłośników Krwawych Sportów. Do rywalizacji na macie wystartowało 10 osiedlowo-fanclubowych ekip złożonych tylko z kibiców kieleckiego klubu. Gościnnie do rywalizacji stanęli kibice Spartaka Trnava i Naprzodu Jędrzejów

Walki odbywały się 5x5 na zasadach bjj. Drużyny podzielone były na dwie grupy w których walczono każdy z każdym. Po ciężkich grupowych przeprawach nastąpiła krótka przerwa, która została wykorzystana na pamiątkowe zdjęcie z wiszącą podczas całego turnieju flagą. W trakcie wszystkich pojedynków równolegle sędziowało pięć osób co miało zapewnić bezpieczeństwo zawodników. Walczono po pięć osób do ostatniej basty. Walka zaczynała się ze stójki, a dozwolone były tylko zasady parterowych sztuk walki oraz zapasy rzuty, dźwignie, duszenia itp. Tegoroczną edycję wygrała ekipa z Niewachlowa, która wygrała wszystkie swoje potyczki. Na II miejscu uplasowali się Koroniarze z Białogonu, a na III miejscu ulokowali się ex aequo KSM i Borków - relacjonują turniej kibice Korony.