Aktualności

Frekwencja na meczach Górnika w Lublinie.

 wtorek, 14 marca 2017 r., dodano przez matredakcja

foto: mateusz el - 12zawodnik.pl / Motor - Karpaty
foto: mateusz el - 12zawodnik.pl / Motor - Karpaty

Jak wygląda frekwencja na meczach Górnika w Lublinie?

Górnik Łęczna w tym sezonie rozgrywa mecze na Arenie Lublin, gdzie trybuny zwykle świecą pustkami. I chociaż włodarze klubu końcem ubiegłego roku informowali, że średnia frekwencja na Arenie wyniosła 3769 osób i była niższa o 500 osób niż w ubiegłym sezonie w Łęcznej, to głównym czynnikiem determinującym rozgrywki w Lublinie są korzyści finansowe. 

foto: mateusz el - 12zawodnik.pl / Motor - Karpaty
foto: mateusz el - 12zawodnik.pl / Motor - Karpaty

Szczegółowo frekwencji na spotkaniach Górnika przyglądnęła się redakcja serwisu fanów Górnika - gornik-leczna.com.

Niedzielne spotkanie z Pogonią Szczecin zgromadziło na trybunach 2126 osób, które z wszystkich trzynastu spotkań w Lublinie było dziewiątym na którym było mniej jak trzy tysiące widzów. Do tej pory mecze Górnika na Arenie zobaczyło 43668 osób co daje średnią frekwencję na poziomie 3359 osób na mecz. Dla porównania mecze domowe w Łęcznej w sezonie 2015/2016 obejrzało średnio 4235 osób na mecz, co daje lepszą frekwencję o 876 osób na jedno spotkanie.

Chociaż jesteśmy niemal u progu rozgrywek, przed Górnikiem ciężkie zadanie jeśli chodzi o utrzymanie statusu ekstraklasowca. Jednym z czynników rozgrywania spotkań w Lublinie był aspekt finansowy oraz wymogi licencyjne dotyczące obiektu. Obecna umowa dotycząca gry na Arenie obowiązuje do końca sezonu a wiążące decyzje co do jej przedłużenia jeszcze nie zapadły. Czy ewentualny spadek wiązałby się z powrotem do Łęcznej? Na razie nie wiadomo...

źródło: gornik-leczna.com

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA