Aktualności

Feralny mecz Wisły pod lupą mundurowych.

 poniedziałek, 14 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Policja analizuje wczorajsze spotkanie krakowskiej Wisły z Lechem Poznań.

Wielu kibiców Białej Gwiazdy wczorajsze spotkanie z Lechem chciałoby najchętniej wymazać z pamięci. I choć na murawie krakowianie, dzięki bramce Pawła Brożka w doliczonym czasie gry zdobyli ceny punkt, pozbawiając Kolejorza tym samym jakichkolwiek marzeń o mistrzowskim tytule, tak wydarzenia na trybunie mogą być obiektem licznych, niewybrednych żartów.

W drugiej części spotkania podczas prezentacji oprawy, ogień z użytych materiałów pirotechnicznych zajął elementy przygotowanej choreografii. Na trybunach musiała interweniować straż pożarna.

Wiśle grożą poważne konsekwencje. Krakowski klub nie uniknie kary finansowej od Komisji Ligi Ekstraklasy SA, a niewykluczone, że stadion przy Reymonta 22 zostanie zamknięty na pierwsze mecze nowego sezonu.

- Nie wykluczamy wszczęcia postępowania pod kątem narażenia kibiców na utratę zdrowia lub życia. Na razie trwa, m.in. analiza zapisu monitoringu trybun - mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Sebastian Gleń nie wyklucza również wszczęcia postępowania odnośnie organizacji imprezy. - Trzeba zadać organizatorom meczu jak to się stało, że kibicom udało się wnieść na stadion setki flar i rac - dodaje rzecznik małopolskiej policji.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA