Aktualności

Echa spotkania Wisły z Koroną.

 niedziela, 07 października 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Grinch | 12zawodnik.pl
fot. Grinch | 12zawodnik.pl

Echa pucharowego spotkania Wisły Sandomierz z Koroną Kielce.

O rozegranym w środę pucharowym spotkaniu Wisły Sandomierz z Koroną Kielce napisane zostało już wiele i to nie bynajmniej ze względu na dość sensacyjne zwycięstwo III-ligowca z przedstawicielem Ekstraklasy. Głównym tematem oczywiście są pozaboiskowe wydarzenia, które doprowadziły do przerwania meczu na blisko 30 minut.

Według informacji lokalnych mediów, zatrzymanych zostało ponad dwadzieścia osób, z czego sześciu mężczyzn w trybie natychmiastowym stanęło już przed sądem. Za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych sąd zdecydował o nałożeniu na nich wysokich grzywien, które wyniosły od 5 tysięcy złotych do 1800 złotych oraz trzyletnie zakazy stadionowe.

65 uszkodzonych siedzisk dla publiczności, częściowo spalona bieżnia tartanowa i koszty sprzątania obiektu. Końcem tygodnia zakończyło się szacowanie strat, które według protokołu wynoszą 10 tysięcy złotych.  Warto wspomnieć, że całość zostanie pokryta przez Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce.

(...)Mimo dobrych relacji utrzymywanych z kibicami Sandomierskiej Wisły, odcinamy się od takich zachowań i nie pozwolimy aby sprawcy wybryków pojawili się więcej na naszym obiekcie, żądając przy tym tłumaczeń od przedstawicieli kibiców oraz pomocy przy naprawie rzeczy/ przedmiotów, które uległy zniszczeniu - poinformował chwilę po awanturze klub z Sandomierza.

Negatywnie do postępowania kibiców odniosła się również Korona - (...)Stanowczo potępiamy i odcinamy się od takiego zachowania, nie godzimy się na to, aby kibice jakiegokolwiek klubu psuli wysiłek wielu osób i swoim zachowaniem niszczyli obraz pięknego sportu, jakim jest piłka nożna. Z całym przekonaniem zapewniamy, iż wyciągnięte zostaną konsekwencje w stosunku do osób odpowiedzialnych za organizację wyjazdu naszych kibiców oraz osób, które zachowywały się nieodpowiednio. Wierzymy jednocześnie, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA