Aktualności

Echa spotkania Chojniczanki z Olimpią.

 czwartek, 28 września 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / PP: Chojniczanka Chojnice - Wisła Kraków
fot. Bron / 12zawodnik.pl / PP: Chojniczanka Chojnice - Wisła Kraków

Angela Merkel obrażona na meczu Chojniczanki.

Podczas meczu Chojniczanki z Olimpią Grudziądz na stadionie pojawił się baner z napisem w jezyku niemieckim dotyczący Angeli Merkel.

"Merkel stara p... musi się wynosić" transparent o takiej treści mieli wywiesić kibice Chojniczanki a samemu spotkaniu towarzyszyły okrzyki przeciwko uchodźcom.

- Przyjaźnimy się z Niemcami, nasi niemieccy partnerzy w wielu sytuacjach nam pomogli. Zależy mi na jak najlepszych stosunkach nie tylko z Emsdetten (miasto partnerskie Chojnic - red.), ale też z Angelą Merkel. I uważam, że obrażanie kanclerza Niemiec na stadionie to po prostu zwykłe chamstwo. Nie powinno mieć miejsca - komentuje sprawę burmistrz miasta.

Do sprawy odniosło się również stowarzyszenie kibiców, które odcina się od wywieszonego podczas meczu z Olimpią transparentu.

Stowarzyszenie Kibiców Chojniczanki Chojnice "Fanatycy z Grodu Tura" zdecydowanie odcina się od treści zamieszczonych na transparencie w języku niemieckim, podczas meczu 10 kolejki 1 ligi pomiędzy Chojniczanką Chojnice, a Olimpią Grudziądz. Jako stowarzyszenie nie jesteśmy zainteresowani wyborami u naszych zachodnich sąsiadów i szeroko rozumianą geopolityką, a ponadto nie bierzemy czynnego udziału w życiu politycznym i jesteśmy organizacją apolityczną - przeczytać możemy w krótkim komentarzu zamieszczonym na facebookowym profilu kibiców.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA