Aktualności

Duma Pomorza na torach.

 niedziela, 09 września 2018 r., dodano przez matredakcja

Pociąg w barwach szczecińskiej Pogoni.

Świętująca w tym roku jubileusz 70-lecia szczecińska Pogoń, jest chyba jedynym, bądź można ją zaliczyć do grona na prawdę nielicznych klubów, które pochwalić mogą się pociągiem przyozdobionym w barwy.

W miniony piątek na tory wjechała "Duma Pomorza" - nowoczesny pociąg wyprodukowany przez nowosądecką firmę Newag. Tym samym zakończył się proces wymiany taboru a zachodniopomorskie jedyne w kraju ma w stu procentach nowe i zmodernizowane pociągi regionalne.

 - Ten pociąg to wyraz naszych klubowych starań, byśmy budowali społeczność lokalną, byśmy tworzyli zachodniopomorską jedność. Pogoni od 70 lat na tym bardzo zależy. Liczymy, że kibice przyjadą nim na zwycięskie spotkania – dodał Jarosław Mroczek, prezes Pogoni.

Impuls w barwach Pogoni Szczecin będzie jeździł po terenie województwa zachodniopomorskiego. Pociąg nie tylko nosi nazwę inspirowaną Pogonią Szczecin, ale w środku za pomocą plakatów i specjalnych nadruków opowiedziana jest historia klubu, który w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA