Aktualności

Derby Londynu przełożone ze względów bezpieczeństwa

 poniedziałek, 04 grudnia 2017 r., dodano przez redakcja

Mecz pomiędzy Tottenham Hotspur i West Ham United, który pierwotnie miał odbyć 31 grudnia 2017 r., został przesunięty na czwartek 4 stycznia 2018 r. ze względów bezpieczeństwa. Zarządzający Premier League zaplanowali ten mecz na 31 grudnia, oczekując wysokiej frekwencji na Wemblay gdzie swoje domowe spotkania w sezonie 2017/18 rozgrywają Spurs.

Grupa Doradcza ds. Bezpieczeństwa na stadionie Wembley jednak zaleca maksymalną liczbę 43 000 widzów co oznacza  możliwość zapełnienia stadionu tylko w połowie, bowiem całkowita pojemność narodowego stadionu anglików to ponad 90 tysięcy osób. 

Było to spowodowane kwestiami transportowymi, głównie na lokalnych stacjach metra, obawiając się zbytnich tłoków w tym dniu bo przecież to "Sylwester"

Po konsultacjach z klubami i Sky Sports (stacja telawizyjna posiadająca prawa do transmisji meczów PL przyp.red.) podjęto decyzję o znalezieniu alternatywnej daty, która pozwoliłaby większej liczbie kibiców wziąć udział w meczu. Ostatecznie datę ustalono na czwartek 4 stycznia godzina 21 polskiego czasu.

źródło: Premier League

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA